Moc atrakcji na Pikniku Rodzinnym 800+ w Zbąszyniu

Mali i duzi mieszkańcy gminy Zbąszyń i powiatu nowotomyskiego uczestniczyli we wspólnej zabawie podczas sobotniego Pikniku Rodzinnego 800+ na zbąszyńskiej plaży miejskiej. To już czwarty piknik w Wielkopolsce odbywający się w ramach kampanii informacyjnej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej dotyczącej nowej odsłony sztandarowego programu społecznego rządu, który już od stycznia 2024 roku będzie się nazywał Rodzina 800+.

Piknik na plaży miejskiej w Zbąszyniu został zorganizowany w ramach 12. edycji Święta Jeziora. Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji, w tym. m.in. malowania twarzy, zaplatania warkoczyków, a także animacji z upominkami. Podczas pikniku rodziny mogły wybrać się w bezpłatny rejs po Jeziorze Zbąszyńskim, jak również wziąć udział w wielu animacjach, w tym w turnieju szachowym dla par rodzinnych o puchar Wojewody Wielkopolskiego, a także w turniejach sprawnościowych.

Na uczestników pikniku czekały również stoiska promocyjne m.in. straży, policji, a także Narodowego Funduszu Zdrowia, czy też Krajowej Grupy Spożywczej. Dodatkowo rodzice mogli zaczerpnąć informacji przy specjalnych stoisku Rodzina 800+ i poznać założenia nowej odsłony programu.

–  To, co wprowadza rząd Prawa i Sprawiedliwości od 2016 to są właśnie programy nastawione na rodzinę, to też szereg programów społecznych, które są bardzo skuteczne. Wszystkie plany, które były zapowiedziane są cały czas realizowane i znajdują swoje zastosowanie w życiu codziennym milionów Polaków – podkreślał wojewoda Michał Zieliński.

Kolejne pikniki w Wielkopolsce odbędą się w Rogoźnie (13 sierpnia) oraz Ostrowie Wielkopolskim (20 sierpnia).

Ustawę w sprawie programu Rodzina 800+ Senat przyjął bez poprawek. Teraz czeka już tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Nowelizacja podwyższa dotychczasowe świadczenie w wysokości 500 zł do 800 zł na dziecko. Wypłatę pierwszego wyższego świadczenia wychowawczego przewidziano do 29 lutego 2024 r. z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 r.

One thought on “Moc atrakcji na Pikniku Rodzinnym 800+ w Zbąszyniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *