ZBĄSZYŃ: O bezpieczeństwie także podczas wakacji

Na zaproszenie Wojewody Wielkopolskiego, w lipcu, Państwowa Straż Pożarna uczestniczyła w piknikach rodzinnych, przygotowując atrakcje profilaktyczne i edukacyjne dla mieszkańców Dąbia (powiat kolski), Lubonia (powiat poznański) oraz Zbąszynia (powiat nowotomyski).

Podczas minionej soboty, na plaży miejskiej z Zbąszyniu, strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Tomyślu przygotowali różne stanowiska edukacyjne, dotyczące m.in. zasad udzielania pierwszej pomocy, przedstawiania zagrożeń będących w naszym domu i otoczeniu, przy wykorzystaniu mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych wraz z modułem woda-las. Dzieci i młodzież mieli okazję sprawdzenia swoich sił w ramach stanowiska z elementami ratownictwa wysokościowego – układaniu wieży ze skrzynek. Najmłodsi uczestnicy doświadczyli warunków zadymienia, jakie panują w pożarze – ich zadaniem było odnalezienie i ewakuowanie kilku misiów z zadymionego namiotu (sztuczny, nieszkodliwy dym).

W przygotowanie stanowisk edukacyjnych byli zaangażowani strażacy z komend powiatowych i miejskich PSP w Kole, Poznaniu, Nowym Tomyślu, Międzychodzie.

Opracował: mł. asp. Martin Halasz (KW PSP Poznań)
Zdjęcia: KW PSP Poznań, KP PSP Nowy Tomyśl

/kwpsp-poznan/

Moc atrakcji na Pikniku Rodzinnym 800+ w Zbąszyniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *