Nowe inwestycje w powiecie nowotomyskim

Podpisanie umowy na dofinansowanie nowej inwestycji i wizytacja tej już zrealizowanej – powiat nowotomyski nieustannie się rozwija dzięki wsparciu z rządowych programów. Dziś wizytę w powiecie złożył wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

W Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu wojewoda podpisał umowę z przedstawicielami powiatu na dofinansowanie w wysokości 974 786 zł, dzięki któremu samorząd będzie mógł przebudować drogę powiatową nr 2774P w Miedzichowie.

Kolejnym punktem wizyty było oficjalne oddanie do użytku kładki pieszo-rowerowej w Nowej Wsi Zbąskiej nad rzeką Obrą. Dzięki środkom rządowym druga kładka powstała także w Komorowie nad rzeką Czarna Woda. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 2,8 mln zł, z czego blisko 2 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

– Takie wizyty jak ta dzisiejsza zdecydowanie najlepiej oddają to, jak ogromne wsparcie ze strony obecnego rządu otrzymują wielkopolskie samorządy, które mogą dzięki temu realizować inwestycje dla mieszkańców Wielkopolski – podkreśla wojewoda Michał Zieliński.

Obie kładki wykonane zostały z nawierzchni bitumiczno-polimerowej z dojściami z betonowej kostki brukowej oraz podstawowymi elementami wyposażenia w postaci balustrad i barier ochronnych. Realizacja obu części zadania wpłynęła zdecydowanie na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych i rowerzystów, którzy do tej pory korzystać musieli z istniejących mostów w ciągu dróg powiatowych.

/poznan.uw.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *