W bibliotece w Borui Kościelnej po raz kolejny obchodzono Tydzień Bezpiecznego Internetu!

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W bibliotece w Borui Kościelnej po raz kolejny obchodzono Tydzień Bezpiecznego Internetu! Zgodnie z założeniem kampanii „działaliśmy razem”: z Komendą Powiatową Policji w Nowym Tomyślu, którą reprezentowała pani Anna Urbaniak oraz z panem Dariuszem Borowskim ze Stowarzyszenia „Paruzja”.

Zaproszeni goście przedstawili młodym użytkownikom sieci najczęstsze zagrożenia na jakie mogą być narażeni oraz sposoby unikania ich poprzez właściwe zabezpieczanie swoich danych, kont, profili czy sprzętu, z którego korzystają.

Przestrzegali młodych internautów przed  zawieraniem w sieci nowych znajomości oraz zagrożeń wynikających ze spotykań z osobami poznanymi w Internecie. Zwrócili uwagę, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co zamieszcza i w jaki sposób korzysta z sieci.

W ramach projektu  ogłoszono konkurs plastyczno – techniczny na bohatera, który stoi na straży bezpieczeństwa w Internecie. Ilość prac oraz pomysłowość i kreatywność uczniów zaskoczyła i przerosła oczekiwania organizatorek.  Wszystkie prace pięknie wyeksponowane można podziwiać w bibliotece.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *