TRAGEDIA NA DRODZE POWIATOWEJ! – informuje KP PSP SZAMOTUŁY

W niedzielę, 8 stycznia o godz. 1.58 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo oraz dwóch osobach poszkodowanych, w tym jednej uwięzionej w pojeździe na trasie Duszniki-Śliwno.Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Duszniki, zastępy JRG Nowy Tomyśl, OSP Kuślin, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Audi, który uderzył w dwa drzewa.
Kierujący pojazdem znajdował się uwięziony wewnątrz pojazdu – brak funkcji życiowych, natomiast pasażer opuścił samochód przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, wykonaniu dostępu przy użyciu sprzętu hydraulicznego do osoby poszkodowanej, wydobyciu osoby z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (resuscytacja krążeniowo-oddechowa), rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, sorpcji plamy oleju oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Niestety prowadzona na miejscu zdarzenia resuscytacja krążeniowo-oddechowa młodego mężczyzny nie przyniosła skutku. Ratownicy ZRM stwierdzili zgon 27-letniego mężczyzny.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez atowników ZRM została przewieziona do szpitala.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze powiatowej został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo – Policja zorganizowała objazdy.
W działaniach ratowniczych brało udział 7 zastępów (25 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Prokurator.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek Zawiasa

Tragiczny wypadek! Nie żyje 26-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiegoDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *