NOWY TOMYŚL: Świątecznie w Strefie Koloru

Świąteczny czas sprzyja spotkaniom w miłej, nastrojowej atmosferze. Przekonały się o tym dzieci biorące udział w grudniowych wydarzeniach zorganizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Nowym Tomyślu.

Przewrotnej opowieści  O Wilku, który nie lubił Świąt, przez cały grudzień wysłuchało w Strefie Koloru ponad 270 przedszkolaków. Książka bardzo trafiła w gusta młodych odbiorców, podobnie jak zaproponowane przez bibliotekarki zadania nawiązujące do jej treści. Dzieci opowiadały o swoich świątecznych zwyczajach, odgadywały jakie prezenty otrzymał tytułowy bohater oraz gromko śmiały się przy ubieraniu choinek, w które wcielali się ich koleżanki i koledzy.
Zabawy ruchowe, zagadki, prace plastyczne i czytanie kolejnych nastrojowych książek –  to atrakcje jakie przygotowały uczennice Liceum im. Mikołaja Kopernika dla dzieci odwiedzających Strefę Koloru w przedświąteczne popołudnia. W dniach 19 – 21 grudnia, w ramach cyklu pt. Świąteczne opowieści pełne magicznej treści, przy blasku choinki powstawały barwne ozdoby, wybrzmiewały świąteczne melodie i zawiązywały się międzypokoleniowe relacje. Licealistki: Wiktoria Pozdrowicz, Weronika Kulus, Jessica Guzik, Jagoda Dudkowska, Maja Majewska, Weronika Nawrocka, Kinga Adamska, Julia Paluch, Oliwia Stroińska, Maja Pawelska za swoje bezinteresowne zaangażowanie w przeprowadzenie zajęć dla dzieci przyjęły od bibliotekarek serdeczne podziękowania.

We wtorkowe, poświąteczne przedpołudnie, 28 grudnia biblioteczna Strefa Koloru przygotowała niespodziankę dla najmłodszej grupy czytelników. Był nią spektakl muzyczny pt. Śnieżne Święta w wykonaniu Agencji Artystycznej Bonsai. Była to opowieść o przyjaźni, solidarności, tradycjach i magii świątecznego czasu. W spektaklu nie mogło zabraknąć postaci Mikołaja, z którym każdy mógł zrobić sobie fotografię. Było śpiewająco, zimowo, poświątecznie i trochę magicznie, bo dzięki świątecznej atmosferze, w każdym budzi się dziecięca wesołość.

 

  1. Opowieści O Wilku, który nie lubił Świąt wysłuchało ponad 270 przedszkolaków.
  2. Uczennice Liceum im. Mikołaja Kopernika przygotowały dla dzieci nastrojowe zajęcia przy choince.
  3. Spektakl pt. Śnieżne Święta w wykonaniu Agencji Artystycznej Bonsai.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *