NOWY TOMYŚL: Uroczysta Przysięga Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej

Uczestnicy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, 28października wypowiedzą słowa roty przysięgi wojskowej na Placu Niepodległości w Nowym Tomyślu.

Ponad 120 kandydatów z 17 WBZ złoży uroczystą przysięgę wojskową w najbliższą sobotę. Punktualnie o godz. 10:00, zgodnie z ceremoniałem wojskowym na Placu Niepodległości w Nowym Tomyślu odbędzie się uroczystość ślubowania ojczyźnie.

Elewi DZSW kończą właśnie pierwszą, miesięczną część szkolenia. Żołnierskich podstaw pod okiem doświadczonej kadry instruktorów, uczyli się w szeregach batalionu logistycznego i 3 batalionu piechoty zmotoryzowanej z 17 WBZ. Po złożeniu przysięgi, żołnierze będą przez kolejnych 11 miesięcy uczyć się wojskowego rzemiosła.

Od godziny 10.00 do 13.00 na placu Niepodległości odbędzie się piknik służb mundurowych, podczas którego będzie można oddać strzał przy pomocy trenażera cyklop, przejść ścieżkę saperską, dowiedzieć się, na czym polega służba wojskowa, zobaczyć sprzęt będący na wyposażeniu 17 WBZ oraz skosztować ciepłej grochówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *