ĆWICZENIA NA OBIEKCIE WCR W NOWYM TOMYŚLU

W dniu 25 października 2023 roku około godz. 10:00 zostały przeprowadzone tegoroczne ćwiczenia w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Nowym Tomyślu. Przygotowane ćwiczenia miały na celu sprawdzenie zachowania się żołnierzy i pracowników cywilnych podczas zagrożenia pożarowego powstałego w obiekcie. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że mężczyzna wezwany do WCR w celu odbioru karty mobilizacyjnej. Z nieustalonych przyczyn zaatakował pracownika ochrony, a następnie wzniecił pożar w jednym z pomieszczeń. Osoby funkcyjne zarządziły ewakuację, wezwano grupę interwencyjną Żandarmerii Wojskowej oraz przeprowadzono akcję gaśniczą z wykorzystaniem zastępu gaśniczego i drabiny mechanicznej z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Na zewnątrz obiektu ewakuowano pracownika ochrony oraz udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Zaplanowany scenariusz ćwiczeń zrealizowano w pełnym zakresie, a spostrzeżenia, uwagi i wnioski omówiono podczas podsumowania.

Po przeprowadzonych ćwiczeniach strażacy z nowotomyskiej JRG przeprowadzili instruktarz z zakresu obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy dla żołnierzy oraz pracowników Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Opracowanie i zdjęcia: asp. Szymon Maciejewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *