Nowotomyscy Ludowcy świętowali w Róży

W niedzielę 4 czerwca br. w Sali OSP w Róży, spotkali się członkowie i sympatycy  PSL na gminnych obchodach Święta Ludowego.

Na zaproszenie Zarządu Miejsko Gminnego PSL w Nowym Tomyślu w spotkaniu uczestniczyli  Wiceprzewodnicząca Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego , Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk, Senator Jan Filip Libicki, Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Nowym Tomyślu  Krzysztof Górny, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu Leszek Drążkowiak, Radny Rady Miejskiej Radosław Kret, Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner , Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Tomyślu Włodzimierz Szymański, były wieloletni Burmistrz Nowego Tomyśla Henryk Helwing, sołtysi oraz przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich oraz Rodzinnych Ogrodów Działkowych.  

Wszystkich uczestników gminnego Święta Ludowego powitał Prezes Zarządu Miejsko Gminnego PSL Ireneusz Kozecki.

Głos zabrali zaproszeni goście. Podczas wystąpień nie brakowało nawiązań do aktualnej sytuacji politycznej, odbywającego się w tym samym czasie w Warszawie marszu oraz do historycznej daty 4 czerwca 1989 roku.

Poruszono również wiele tematów dotyczących spraw lokalnych np. budowa wiaduktu w Nowym Tomyślu. W realizacje tej długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji , zaangażowało się wiele osób związanych z Polskim Stronnictwem Ludowym, działających na różnych szczeblach samorządu.

Zatwierdziliśmy środki na budowę wiaduktu w Nowym Tomyślu w ciągu Drogi Wojewódzkiej 305 w kwocie ponad 75 mln zł! To inwestycja, o którą zabiegaliśmy od kilku lat. Zakończenie budowy Zarząd Województwa Wielkopolskiego planuje w 2026r – poinformowała Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk.

Podczas spotkania udekorowano odznaczeniami stronnictwa Grażynę Strzelecką oraz Kazimierza Misiaka.

Dla uczestników gminnego Święta Ludowego w Róży wystąpił zespół muzyczny Arkadia z Borui Kościelnej prowadzony przez Radosława Kreta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *