Dzieci z grupy „Biedronki” z przedszkola nr 5 „Słoneczko” w Nowym Tomyślu z wizytą w Starostwie

Dzieci z grupy „Biedronki” z przedszkola nr 5 „Słoneczko” w Nowym Tomyślu odwiedziły w czwartek, 13 kwietnia Starostwo Powiatowe. Przedszkolacy, chłonni wiedzy i znakomicie przygotowani do wizyty, bardzo chętnie zadawali ciekawe pytania, ale też chwalili się swoją wiedzą o samorządzie terytorialnym.

O historii powiatu, insygniach, a także zakresie spraw prowadzonych w naszym urzędzie opowiedziała milusińskim już na samym początku Marzena Matusiak, kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej. Następnie nasi goście zapoznali się z działalnością kancelarii powiatu, informatyk Marcin Ślusarz opowiedział o funkcjonowaniu serwerowni, komputerach, które są do niej podłączone oraz o swojej codziennej pracy. Goście odwiedzili również starostę nowotomyskiego, Andrzeja Wilkońskiego, u którego dzieciom podobało się najbardziej. Każdy chciał usiąść za biurkiem starosty, czy nawet połączyć rozmowę telefoniczną z sekretariatem. Grupa odwiedziła też panią sekretarz Ewę Bąbelek oraz obejrzała gabinet wicestarosty Marcina Brambora. W salce konferencyjnej starosta A. Wilkoński bardzo ciekawie opowiedział swoim gościom o obradach, które odbywają się w tym miejscu oraz szerokim wachlarzu spraw załatwianych w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu i przekazał dla wszystkich drobne, powiatowe upominki.
 
Z wyjątkowymi gośćmi spotkał się także radca prawny Piotr Brudło, który w naszym urzędzie pełni jednocześnie funkcję Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Dzieci dowiedziały się, że trzeba być ostrożnym wykonując różne zakupy przez intertnet, w tym nawet grając w gry on-line. „Biedronki” odwiedziły również Wydział Komunikacji, gdzie kierownik Arkadiusz Klorek pokazał m.in., w jaki sposób rejestruje się samochody, gdzie odbiera się prawa jazdy czy też jak wyglądają tablice rejestracyjne do różnego typu pojazdów. Bardzo ciekawie o swojej pracy powiedziała naszym gościom również skarbnik powiatu, Barbara Golon. Wizytę zakończono w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, gdzie geodeta powiatowy Paweł Gorzelańczyk w niezwykle przystępny sposób opowiedział dzieciom o zakresie wykonywanych tam prac.

 
Bardzo dziękujemy „Biedronkom” za wizytę. – Odwiedziny młodszych mieszkańców powiatu są zawsze sympatycznym akcentem podczas naszej pracy. Grupa z nowotomyskiego przedszkola już od samego wejścia wniosła sporo radości do naszego urzędu. Dzieci z chęcią zasiadały w fotelu starosty, dzieliły się swoją wiedzą i z zainteresowaniem słuchały informacji na przykład o tym, z czego składa się herb powiatu. Dziękuję za wspaniałą wizytę i piękny upominek – podsumował starosta A. Wilkoński.
 
źródło: Powiat Nowotomyski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *