KUŚLIN / OPALENICA: Debata społeczna pod hasłem „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”

W Opalenicy i Kuślinie odbyły się debaty społeczne pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Organizatorem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu insp. Mirosław Gogołek.

22 listopada br. Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu insp. Mirosław Gogołek zorganizował debatę społeczną dla mieszkańców gminy Opalenica oraz Kuślin. Jej hasło brzmiało „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Udział w spotkaniu wzięli między innymi Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc, Zastępca Burmistrza Paweł Jakubowski, Wójt Gminy Kuślin Mieczysław Skrzypczak, przedstawiciele administracji samorządowej, mieszkańcy Opalenicy i Kuślina, oraz klasy mundurowe.

Na wstępie spotkania głos zabrał I z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu kom. Adam Banasiak, który przedstawił ogólne funkcjonowanie Komendy. W dalszej kolejności Naczelnik Wydziału Kryminalnego podkom. Krzysztof Wyrwa oraz p.o. Naczelnik Wydziału Prewencji asp. Mateusz Grzeszkowiak przedstawili stan bezpieczeństwa na terenie powiatu. Naczelnik Prewencji zaprezentował sposób i zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń nanoszonych na terenie, na którym odbywała się debata. Z-ca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Michał Kornosz omówił stan bezpieczeństwa na drogach oraz przepisy w PRD. Dalej Oficer Prasowy sierż. szt. Mariusz Majewski omówił zakres funkcjonowania mobilnej aplikacji Moja Komenda i zachęcił mieszkańców do korzystania z niej w celu ułatwienia kontaktu w relacji społeczeństwo – dzielnicowy. Nadto Komendant Komisariatu w Opalenicy asp. szt. Łukasz Parniewicz oraz Kierownik Posterunku Policji w Kuślinie asp. szt. Krzysztof Szulc przybliżyli priorytety pracy dzielnicowych.

Następnie przyszedł czas na wspólne debatowanie i zadawanie pytań. Goście aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, przede wszystkim poruszając ważne kwestie w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie zabrakło głosów odnoszących się do kontroli drogowych w zakresie pomiarów prędkości w poszczególnych miejscowościach na terenie gmin. Poruszano kwestie infrastruktury oraz nieprawidłowego parkowania. Kilka głosów dotyczyło także tematyki poruszania się po drogach dla rowerów.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *