Spotkanie członków Koła Polskiego Związku Niewidomych w Nowym Tomyślu z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski

Corocznie, w październiku, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych oraz niedowidzących, którego celem jest nie tylko zapoznanie społeczeństwa z problemami, dotykającymi na co dzień osoby z dysfunkcjami wzroku, ale również skierowanie uwagi obywateli, władz oraz mediów na potrzeby takich osób i ich chęć funkcjonowania bez nakładania na nich ograniczeń. 

W Nowym Tomyślu uroczystość „Białej Laski” to cykliczna uroczystość, organizowana przez lokalne Koło Polskiego Związku Niewidomych. W piątek, 20 października, w Restauracji „Kopernik”, spotkali się członkowie Zarządu PZN, jego podopieczni, a także m.in.: Andrzej Wilkoński – Starosta Nowotomyski, Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla, Mateusz Jandy – dyrektor miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej, Emilia Jarczyńska – kierownik biura Polskiego Czerwonego Krzyża Oddziału w NT, Alicja Ślusarz – zastępczyni dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w NT oraz Magdalena Orzeszko – dyrektor Okręgu Wielkopolskiego Polskiego Związku Niewidomych.

Była to wspaniała okazja do rozmów na temat codziennego funkcjonowania osób niewidomychoraz niedowidzących, a także zapoznania się ze światopoglądem takich osób. Nie zabrakło serdecznych życzeń od gości, jak i podziękowań ze strony zarządu – za wsparcie ich działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *