VERNADOC 2023 – za nami 2 dni prezentacji na temat dziedzictwa kulturowego krajów, z których pochodzą uczestnicy warsztatów

W ramach VERNADOC 2023 – międzynarodowych warsztatów dokumentacji architektury wernakularnej w Polsce, w Nowotomyskim Ośrodku Kultury przez dwa dni, prowadzone były prezentacje na temat dziedzictwa kulturowego krajów, z których pochodzą uczestnicy warsztatów.

Pierwszego dnia, 1 sierpnia br., mogliśmy przenieść się z Nowego Tomyśla prosto do Malezji. Poznaliśmy lokalną architekturę oraz sposób budowania tradycyjnych malezyjskich domów. Kolejna z uczestniczek przedstawiła ciekawy projekt zagospodarowania przestrzeni, który wykonała na studiach. Skupiał się on na wartościach oraz użyteczności architektury wiejskiej dla pielgrzymów, pokazywał także możliwości, jakie dają nowoczesne technologie – drony – w poznawaniu terenu z różnych perspektyw.

Następnego dnia, 2 sierpnia, uczestnicy warsztatów zabrali nas do Bhutanu, Jordanii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Obecni poznali bliżej tamtejszą kulturę i zwyczaje – od architektury, po ubiór mieszkańców oraz charakterystyczne potrawy.

Serię prezentacji zakończyła wizyta w Porto – magicznym mieście w Portugalii. Opowiedziały o nim studentki z Polski, które spędziły tam rok, będąc na wymianie studenckiej ERASMUS+.

Historii krajów, z których pochodzą studenci, przyszedł wysłuchać Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla.

Po każdej z prezentacji był czas na zadawanie pytań przez mieszkańców. Spotkania były więc szansą na poznanie innych kultur z różnych stron świata, a przede wszystkim – na rozmowę z osobami, które się z nich wywodzą.

VERNADOC 2023 dobiega końca. W najbliższą sobotę, 5 sierpnia, o godz.12.00, zapraszamy do Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbędzie się oficjalne zakończenie wydarzenia oraz wernisaż prac, stworzonych przez studentów.

Ostatnio mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć, jak studenci pracują nad swoimi projektami.

/nowytomysl.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *