Urząd Miejski w Nowym Tomyślu: KOMUNIKAT w sprawie schroniska dla zwierząt „Zwierzakowo” w Posadówku

W sprawie schroniska dla zwierząt „Zwierzakowo” w Posadówku, prowadzonego przez Stowarzyszenie Integracji Społeczności Lokalnych „Wielkopomoc”

W związku z pojawieniem się w przestrzeni publicznej informacji o wejściu w dniu 1 lutego br. na teren schroniska, w asyście policji oraz pod nadzorem prokuratora Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane i Fundacji Wielkopolski Inspektorat Ochrony Zwierząt informujemy, iż w dniu 2 lutego br. komisja złożona z pracowników Urzędu Miejskiego, w asyście Straży Miejskiej udała się z wizytą do schroniska w celu potwierdzenia publikowanych informacji.

Gmina Nowy Tomyśl zawarła umowę ze schroniskiem „Zwierzakowo” na świadczenie usług: wyłapywania i przetrzymywania bezdomnych zwierząt z terenu Gminy Nowy Tomyśl. W schronisku przebywały cztery psy z naszego rejonu. Wizyta potwierdziła, że wszystkie zwierzęta (w tym nasze) zostały wywiezione i nie wiadomo gdzie obecnie przebywają. 

Nie otrzymaliśmy żadnego oficjalnego powiadomienia o zaistniałej sytuacji od organów przeprowadzających ww. czynności.

Ponadto informujemy, iż ostatnia wizyta pracowników Urzędu Miejskiego w schronisku miała miejsce w listopadzie 2022 roku i nie wykazała nieprawidłowości w zakresie prowadzonej opieki nad przebywającymi tam naszymi zwierzętami.  

źródło: Urząd Miejski w Nowym Tomyślu

POWIAT NOWOTOMYSKI: DRAMAT w schronisku dla zwierząt! Martwe zwierzęta w kojcach. POTRZEBNA POMOC

10 thoughts on “Urząd Miejski w Nowym Tomyślu: KOMUNIKAT w sprawie schroniska dla zwierząt „Zwierzakowo” w Posadówku

 1. Jest to żałosne oświadczenie.
  Kontrola z listopada nie wykazała nieprawidłowości?
  Proszę napisać jak przebiegła, pomijając kawkę w biurze.

  1. Bzdura! Te zdjęcia świadczą same za siebie. Albo nie było żadnej kontroli, albo ktoś przymknął oko na stan tych zwierząt! WSTYD!!!! Wszyscy, którzy stoją za podpisaniem umowy z tą MORDOWNIĄ są winni krzywdy tych zwierząt i powinni za to odpowiedzieć! WSTYD LUDZIE!

 2. Zapytać należy przede wszystkim kto odpowiada za zatrudnienie takich bydlaków i zwyrodnialców? po analizie tego materiału można sobie wyobrazić jak się zachowują we własnym środowisku i kto ich toleruje? Życzę im podobnych przeżyć jak tych zwierzątek brzydzić się taką cholotom.☹️

 3. „Wasze psy”? Nie ma ich? A sprawdziliście zamrażarki? Wszystkie psy zabrane z Posadówka mają niedowagę, pchły, pasożyty wewnętrzne, długie pazury, rany … wymieniać dalej? Proszę o przedstawienie protokołu z kontroli przeprowadzonej w listopadzie. Zrobiliście zdjęcia? Obejrzeliście psy? Sprawdziliście ich stan? Czy tylko kawę z Hirkiem i Tomusiem wypiliście? A zaspakając Waszą „ciekawość”, psy są zaopiekowane, były (wreszcie) u weterynarza, są odrobaczone, odpchlone, leczone. Są tak głodne, że muszą mieć dozowane jedzenie. WSTYD!!!!!

 4. Nie było „Waszych” psów? A lodówki sprawdziliście? Prosimy o protokół z wizyty z listopada. Jak wyglądały kojce? Czy psy były odpchlone? Czy miały przycięte pazury? Czy była słoma w budach? Czy miały zaświadczenia o szczepieniach? Zapytaliście, jak przebiega proces adopcji? Czy wiecie, że go utrudniali? Że mówili ludziom, że na psa czeka się pół roku lub rok? Że brali 50 zł za częściowy zwrot za szczepienia, za które Wy płaciliście? Ochoczo wydawaliście pieniądze publiczne bez porządnej kontroli. Ile psów siedziało w kojcach? Co Wy do cholery sprawdziliście? Czy oprócz kawy z Hirkiem i Tomusiem na zapleczu cokolwiek zrobiliście?? Psy są nareszcie bezpieczne. Przeszły badania, są leczone, część musiała przejść zabiegi, bo miały sączące się rany, większość niekastrowana. WSZYSTKIE wychudzone do granic. Co jeszcze chcecie wiedzieć??? Ten komunikat to jawna kpina!!!

 5. Proszę upublicznić dane z kontroli,jesteście tak samo winni jak zwyrodniały prowadzący schronisko,oby spotkał Was taki sam los,śmierć glodowa bp inne życzenia nie przychodzą mi do głowy,jesteście kątami również!!!

 6. Regułka napisana dla ludzi …
  Taki syf powstał w zaledwie kilka miesięcy?
  Patologia, dziadostwo dno razem z mułem!
  Mam nadzieję, że ludzie nie zapomną tego i będą drążyć aż wyleje się całe szambo i zostaną postawione zarzuty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *