Uroczyste otwarcie IV Krajowych Dni Pola w Sielinku

3 czerwca 2023 roku w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego nr 2 w Sielinku koło Opalenicy rozpoczęły się  IV Krajowe Dni Pola Sielinko 2023.

W trzydniowym wydarzeniu udział bierze także Państwowa Straż Pożarna. Na uroczyste otwarcie przybył również Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Dariusz Matczak wraz z Naczelnikiem Wydziału Organizacji i Nadzoru Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu mł. bryg. Łukaszem Ostrowskim oraz Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu mł. bryg. Markiem Kołdykiem.

Państwowa Straż Pożarna prezentowała na swoim stoisku symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego wraz z modułem woda-las, przy którym można było porozmawiać o zagrożeniach w mieszkaniu, w domu, w lesie, nad wodą czy też na drodze. Ponadto każdy mógł wejść do zadymionego namiotu i zmierzyć się z silnym dymem, a jednocześnie przypomnieć sobie podstawowe zasady ewakuacji, a także poczuć się jak prawdziwy strażak podczas prowadzenia działań gaśniczych. Ważnym elementem stoiska była nauka pierwszej pomocy, która jest bardzo istotna, szczególnie w okresie letnim, gdy dochodzi do zdarzeń podczas prac polowych. Udzielenie pierwszej pomocy do czasu przybycia służb ratunkowych, może uratować poszkodowanej osobie życie i uniknąć kalectwa.  Odwiedzający stoisko PSP mogli również zapoznać się z samochodem ratowniczo-gaśniczym,  samochodem przeznaczonym do dekontaminacji oraz z samochodem specjalnym typu drabina, a także zadawać pytania na nurtujące ich tematy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, podstawowych zasad bezpieczeństwa, czy jak zostać strażakiem.

Opracowanie: bryg. Lucyna Rudzińska, st. kpt. Damian Żukrowski
Zdjęcia: bryg. Lucyna Rudzińska

kppsp-nowy-tomysl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *