Uroczyste otwarcie hali sportowej w Borui Kościelnej!

12 października br., rok po wmurowaniu kamienia węgielnego w fundamenty, nastąpiło uroczyste otwarcie w pełni funkcjonalnej i nowoczesnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej. Kubatura budynku wynosi ponad 11,5 tys. m3. 23 maja ubiegłego roku Włodzimierz Hibner Burmistrz Nowego Tomyśla oraz Mateusz Całus Prezes Zarządu – reprezentujący  wyłonionego w przetargu wykonawcę, konsorcjum firm w składzie: Budownictwo M. Całus oraz Całus Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, podpisali umowę na budowę. Autorem projektu jest Maatproject Sp. z o.o. Przemysław Jahns z Poznania.

Władze samorządowe Gminy Nowy Tomyśl podjęły się realizacji inwestycji wdrażając plan zrównoważonego rozwoju gminy, nie tylko w samym mieście, ale również na terenach wiejskich oraz zaspokajając potrzeby społeczne mieszkańców. W wybudowanym obiekcie dzieci przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne, będą mogły uprawiać różne dyscypliny sportu m.in.: koszykówkę, piłkę ręczną, piłkę siatkową, tenisa ziemnego, a nawet podnoszenie ciężarów!  

Przypomnijmy, że inwestorem i zleceniodawcą budowy jest Gmina Nowy Tomyśl, która  na realizację zadania pozyskała 5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych, a jej wartość całkowita wynosi prawie 10 mln zł.

Budowa hali sportowej w Borui Kościelnej to kolejna, po przedszkolu z oddziałami integracyjnymi w Glinie, otwartym pod koniec lutego tego roku, potężna inwestycja oświatowa na terenie naszej gminy.

Symboliczną wstęgę wspólnie przecięli: Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla, Grzegorz Piechowiak – Wiceminister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Czarnecki, Marcin Porzucek, Jakub Rutnicki – posłowie na Sejm RP, Marcin Brambor – Wicestarosta Nowotomyski, Marek Ratajczak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu, Krzysztof Piasek – wiceprezes Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych,
ks. proboszcz Łukasz Grys, Piotr Całus i Mateusz Całus – wykonawcy inwestycji, Leszek Konieczny inspektor nadzoru, Jarosław Świech kierownik budowy oraz Maciej Nowaczyk kierownik robót.

Po uroczystym powitaniu zaproszonych gości przez dyrektor Sylwię Czarnecką, burmistrz Włodzimierz Hibner podziękował wszystkim zaangażowanym w proces powstania obiektu m.in. radnym Rady Miejskiej za współpracę, akceptację pomysłu oraz zabezpieczenie środków w budżecie gminy. Ogromne podziękowania skierował do posłów na Sejm RP, dzięki którym gmina w 2021 roku pozyskała tak wysokie dofinansowanie, które pomogło w realizacji inwestycji. Burmistrz przekazał wyrazy uznania dla wykonawców oraz projektanta, dzięki którym powstał tak funkcjonalny i nowoczesny obiekt. Docenił pracę zespołową wszystkich zaangażowanych (synonim?) za to, że udało się w tak trudnych czasach wybudować wspaniały obiekt dla dzieci i młodzieży.   

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy zgodnie gratulowali i doceniali odwagę władz gminy oraz wszystkich, którzy brali udział w powstanie hali, zwłaszcza w tak małej miejscowości, co stwarza możliwość jej dalszego rozwoju. Skierowano życzenia dla młodzieży, aby się sportowo rozwijali i w przyszłości zdobywali sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej. „W zdrowym ciele zdrowy duch!” Na zakończenie głos zabrał Radosław Kret sołtys wsi Boruja Kościelna, który podsumował uroczystość, zapewnił że obiekt będzie w pełni wykorzystany oraz zaprosił do zwiedzania budynku.   

Po części oficjalnej nastąpił czas na występy artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej oraz pokaz podnoszenia ciężarów, który przedstawiła Małgorzata Myjak oraz Kacper Dziamski – zawodnicy LKS „Budowlani – Kucera”, którzy odnoszą ogromne sukcesy w Polsce i za granicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *