Trwa Europejski Tydzień Mobilności. W ramach kampanii zorganizowano gminny turniej bezpieczeństwa drogowego dla uczniów.

We wtorek, 19 września br., w namiocie obok boisk Orlik na os. Północ 25, odbyły się rowerowe potyczki w ramach tegorocznej edycji kampanii – Europejski Tydzień Mobilności (ETM), który w tym roku przebiega pod hasłem „Oszczędzaj energię”. Koordynatorem projektu jest Ewelina Szofer-Pajchrowska – naczelnik Wydziału Turystyki i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu.

Celem ogólnoeuropejskiej kampanii jest podnoszenie świadomości na temat zrównoważonej mobilności w miastach, transportu publicznego i innych czystych, inteligentnych rozwiązań transportowych, dbanie o środowisko oraz czystość powietrza.

W gminnym turnieju bezpieczeństwa drogowego wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu gminy Nowy Tomyśl – SP nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w NT, SP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w NT, SP nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w NT, SP im. Marii Kownackiej w Wytomyślu, SP w Bukowcu, SP im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej, SP im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach, SP w Jastrzębsku Starym, SP Arka w NT oraz Akademicka SP w NT.

Młodzi zawodnicy pod czujnym okiem Artura Łozińskiego – dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu oraz pracowników OSIR, musieli pokonać rowerowy tor przeszkód, przez który przejście, jak się okazało, nie było proste i wymagało od zawodników wiele zręczności.

Gośćmi byli rodzice dzieci, nauczyciele i dyrektorzy ze szkół, a także – Grażyna Pogonowska – zastępczyni Burmistrza Nowego Tomyśla, Michał Paszke – przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, Juliusz Tomiński – Komendant Straży Miejskiej w Nowym Tomyślu, a także Łukasz Jędrzejczak – aspirant z nowotomyskiej policji.

            Rywalizacja była zacięta, a końcowe wyniki przedstawiały się następująco:

            1 miejsce – SP Arka w Nowym Tomyślu

            2 miejsce – SP nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu

            3 miejsce – SP im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe, które wręczali Grażyna Pogonowska oraz Juliusz Tomiński.

Atrakcją dla młodzieży był pokaz motocyklu, którym porusza się policja.

/nowytomysl.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *