Spotkanie nowotomyskich przedsiębiorców i samorządowców z cyklu „Czy warto inwestować?” z Ministrem Grzegorzem Piechowiakiem

W poniedziałek, 19 czerwca br. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury, odbyło się spotkanie lokalnych przedsiębiorców i samorządowców z cyklu „Czy warto inwestować?” z Ministrem Grzegorzem Piechowiakiem. 

Grzegorz Piechowiak Wiceminister Rozwoju i Technologii :

W Wielkopolsce kontynuujemy bardzo dobry cykl spotkań Polskiej Strefy Inwestycji – Wielkopolska „Czy warto inwestować?”. W gronie ekspertów, przedsiębiorców i samorządowców rozmawialiśmy tym razem w Nowym Tomyślu.  Niezmiernie się cieszę, że gospodarzem wydarzenia została Nowotomyska Izba Gospodarcza. 

W spotkaniu brali udział specjaliści z Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Agencji Rozwoju Przemysłu, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Banku Gospodarstwa Krajowego, którzy przekazali uczestnikom cenną wiedzę: jak pozyskiwać fundusze i jak otrzymać wsparcie instytucji publicznych szczebla centralnego.  Dotychczas w województwie wielkopolskim odbyło się 1⃣1⃣ takich spotkań, a zgromadziły one już ponad 300 przedstawicieli firm. Zamierzamy kontynuować tę dobrą praktykę!

 Podczas wydarzenia przypadł mi zaszczyt wręczenia wyjątkowych wyróżnień – prezydenckich Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości, przyznawanych w uznaniu zasług zawodowych i społecznych. Na mój wniosek zostali nimi uhonorowani: Marek Ratajczak – lekarz, nowotomyski społecznik, przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu, a także Wojciech Kowalski – prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Nowym Tomyślu, założyciel tamtejszego Klubu Gazety Polskiej. Serdeczne gratulacje!

Spotkałem się również z zarządem firmy ELEKTRORECYKLING i zwiedziłem jej zakład w Sękowie koło Nowego Tomyśla. Rozmawialiśmy o dalszym rozwoju i poszerzaniu działalności tej firmy.  ELEKTRORECYKLING specjalizuje się w recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Polsce, i jest jednym z wiodących podmiotów w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *