Podpisanie umowy na budowę stadionu w Nowym Tomyślu

Wczoraj, 17 maja 2023 roku, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu została podpisana umowa z Wykonawcą nowego stadionu lekkoatletycznego – firmą TAMEX Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy. Ryczałtowy koszt budowy wynosi 17 319 479,45 zł, z czego 9 999 000,00 zł Gmina Nowy Tomyśl otrzymała w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Przypomnijmy, że oprócz elementów lekkoatletycznych: do pchnięcia kulą, toru do biegów z przeszkodami, bieżni do skoku w dal i skoku wzwyż, powstaną także m.in.: boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki, koszykówki i badmintona, urządzenia do ćwiczeń, oświetlenie, ciągi piesze i miejsca postojowe wraz z infrastrukturą.

W imieniu TAMEX Obiekty Sportowe S.A. umowę podpisałRobert Burzycki – Wiceprezes Zarządu, podczas gdy Gminę Nowy Tomyśl reprezentował Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla. Na spotkaniu byli obecni także: Krzysztof Czarnecki – Poseł na Sejm RP, Adam Bogrycewicz – Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Artur Łoziński – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu, Anna Andrzejczak – Naczelnik Wydziału Infrastruktury i Drogowego przy Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu oraz Adrianna Zielińska i Grażyna Pogonowska – zastępczynie burmistrza.

Wykonawca na realizację zadania ma 13 miesięcy.

Nowy stadion zapewni idealne warunki do przyjemnego i bezpiecznego uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Inwestycja ta będzie nie tylko kolejną wizytówką miasta i promocją zdrowego trybu życia, ale także miejscem integracji mieszkańców podczas wszelkich wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *