NOWY TOMYŚL: Wystawa Autorska Adama Polańskiego oraz koncert Deriglasoff & Nawrocki – 33 LATA Z APARATEM [ZDJĘCIA, FILM]

W piątek, 31 marca br. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury miało miejsce niezwykłe wydarzenie kulturalne, benefis Adama Polańskiego, który już od 33 lat tworzy wyjątkowe fotografie, w charakterystycznym dla siebie stylu, rozpoznawalnym na całym świecie. Podczas autorskiej wystawy prac Adama Polańskiego na nowotomyskiej scenie zagrał muzyczny duet Deriglasoff & Nawrocki.

Mieliśmy niezwykłą przyjemność, jak na NOK przystało, być widzami zarówno wystawy podsumowującej 33 lata twórczości Adama Polańskiego. Twórczości przepięknych portretów. Adam jest debeściak. A dwóch pozostałych debeściaków, czyli Olaf i Grześ dalitaki koncert, jakii to miastodawno nie widziało i nie słyszało. Dziękujemy wam Panowie. – Adam Rybarczyk

Adam Polański – nauczyciel, fotograf portrecista, członek Związku Artystów Fotografików Polskich, z aparatem w ręku od 33 lat.
Dwukrotnie otrzymał medal Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za wsparcie potrzebujących oraz długoletnią współpracę z WOŚP, podwójny laureat tytułu Człowiek Roku w kategorii kultura w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego, nagrodzony Filarem Kultury przyznawanym przez Nowotomyskie Towarzystwo Kulturalne, ponadto otrzymał nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za organizowany od 10 lat Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny Portret Prawdziwy. Jako jedyny Nowotomyślanin został umieszczony w „Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej”. Jego zdjęcie „Dłonie” zostało zlicytowane w Paryżu na cele charytatywne za 26 400 euro. Zdjęcie pod tytułem „Pieta” zostało wydrukowane na okładce największego włoskiego dziennika Corrieredella Sera. Prace jego autorstwa są publikowane w wielu magazynach fotograficznych w Europie, znajdują się również w prywatnych zbiorach w Polsce i poza jej granicami.
Adam Polański jest laureatem licznych międzynarodowych konkursów fotograficznych, ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw w kraju jak i na całym świecie. Obok “PORTRETU PRAWDZIWEGO” organizuje również popularny plener fotograficzny imienia Andrzeja Bersza.
Znany jest jako fotograf gwiazd polskiego filmu, sceny muzycznej i nie tylko. Współpracował z takimi nazwiskami i zespołami jak: Małgorzata Ostrowska, Mateusz Kościukiewicz, Piotr Machalica, Tymon Tymański, Litza, Luxtorpeda, Carrantuohill, Jurek Owsiak, Janusz Gajos, Ani Mru-Mru, Andrzej Poniedzielski, Grzegorz Halama, Kazik-Kult, Muniek-T.Love, Kasia Kowalska, Mela Koteluk, Red Lips, Chris Niedenthal, Ilona Felicjańska, Krzysztof Grabowski, Strachy na Lachy, Pidżama Porno, Uliczny Opryszek, Krzysztof Skiba-Big Cyc, Marek Niedźwiecki, Sztywny Pal Azji, Kobranocka, Róże Europy, Ira, Wanda i Banda, Closterkeller, Piotr Bałtroczyk, Marek Piekarczyk, Bukartyk, Siczka- KSU, Iżol, Bolewski & Tubis, Jan Nowicki, Maciej Stuhr, Ewa Błaszczyk, Michał Kocurek, Przemek Kossakowski, Budyń, Kamil Lemie, Michał Kowalonek, Kovalczyk, Leszek Biolik, Renata Przemyk, John Porter, Jan Ptaszyn-Wróblewski, Grzegorz Nawrocki, Olaf Deriglasoff, Blueshift, Kapela zza Winkla oraz wielu innych.
O zespole:
Olaf Deriglasoff i Grzegorz Nawrocki Co by tu napisać o Olafie? No kurde, gdybyśmy się rozwinęli, to opis sięgnąłby do końca Facebooka. Z kim to on nie tworzył… to może hasłowo: Pudelsi, Dzieci Kapitana Klosa, Apteka, Kury, Kazik Staszewski, Tymon Tymański, Ten Typ Mes, John Porter… można tak wymieniać i wymieniać, ale po co? Wpadnijcie na koncert zobaczyć ten Cyrk Olafa Deriglassofa! Warto! Razem z Olafem zagra Grzegorz Nawrocki, lider zespołu Kobiety – tak, ten Nawrocki, który od czasu do czasu działa z Maćkiem Cieślakiem, Tymonem Tymańskim czy Andrzejem Smolikiem. Nawrocki i Deriglasoff – zapowiada się niezłe combo!  Było dużo opowieści, było smutno i wzruszająco, koncert był przekrojem utworów z wielu różnych projektów…  się działo! Znają się z Adamem od dłuższego czasu, i zagrali na tym wyjątkowym jubileuszu!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *