NOWY TOMYŚL: Wojewoda podpisze zezwolenie na budowę „WIADUKTU”

Jutro (24.05.2023 r.) Nowy Tomyśl odwiedzi Michał Zieliński – Wojewoda Wielkopolski. Zostanie podpisane Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) na budowę nowego przebiegu drogi wojewódzkiej 305 na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Celnej w Nowym Tomyślu wraz z wiaduktem.

Oficjalne podpisanie zezwolenia na budowę drogi wojewódzkiej wraz z wiaduktem przez Wojewodę Wielkopolskiego [ZDJĘCIA, FILM]

Prace projektowe rozpoczęły się w 2018 roku. Wykonawcą projektu jest firma Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „FAWAL” Filip Walczak sp. z o.o. z Gorzowa Wielkopolskiego. Tym samym kwestie proceduralne zostaną ostatecznie zakończone.

Urząd Miejski w Nowym Tomyślu

Nowotomyscy samorządowcy z wizytą u Wojciecha Jankowiaka – Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego

Podpisanie decyzji przez wojewodę wielkopolskiego Michała Zielińskiego o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. „Budowa nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 305 na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Celnej w Nowym Tomyślu

Biuro prasowe Wojewody Wielkopolskiego informuje, że jutro, tj. 24 maja br., o godz. 10:00 w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu (Osiedle Północ 37) wojewoda wielkopolski Michał Zielińskiego podpisze decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. „Budowa nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 305 na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Celnej w Nowym Tomyślu”.

W ramach przedmiotowej inwestycji zostanie wybudowany nowy odcinek drogi wojewódzkiej o długości ok. 1,9 km z rondami na włączeniu z jej istniejącym przebiegiem, wiadukt nad linią kolejową nr 3 Warszawa Zachodnia-Kunowice, dodatkowe jezdnie, chodniki i ścieżki rowerowe, zjazdy, kanał technologiczny, a także zostaną nasadzone nowe drzewa i krzewy.

Za realizacją inwestycji przemawia poprawa funkcjonalności lokalnej sieci drogowej i oraz uzasadniony interes społeczny i gospodarczy. Budowa obwodnicy Nowego Tomyśla w ciągu drogi wojewódzkiej nr 305 przyczyni się do usprawnienia lokalnej organizacji ruchu poprzez powstanie alternatywnego, względem niebezpiecznego przejazdu kolejowego, połączenia lokalnego i rozwoju gospodarczego regionu. Dzięki inwestycji ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony poza miasto Nowy Tomyśl, likwidując tym samym uciążliwości od niego powodowane.

NOWY TOMYŚL: Spotkanie Burmistrza W. Hibnera z przedstawicielami Społecznego Komitetu Budowy Wiaduktu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *