NOWY TOMYŚL: Thriller na słodko w Dyskusyjnym Klubie Książki!

Thriller na słodko w Dyskusyjnym Klubie Książki!

2 marca 2023r. Klubowiczki i moderatorki DKK działającego przy Powiatowej i  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu, postanowiły opuścić mury biblioteki i udały się do pobliskiej restauracji „Gala” by tam porozmawiać o thrillerze pt. „Żmijowisko” Wojciecha Chmielarza. W towarzystwie pysznej kawy i wyśmienitego deseru książka smakuje najlepiej!

„Żmijowisko” to historia skupiająca się na grupie trzydziestolatków, przyjaciół ze studiów, którzy co roku wyjeżdżają z rodzinami na wakacje. Tym razem trafiają do zagubionej wśród jezior i lasów agroturystyki w niewielkiej wsi Żmijowisko. Bawią się jak zwykle – odreagowując stres szybkiego wielkomiejskiego życia. Jest alkohol, są narkotyki, a także skrywane od lat urazy, dawne uczucia i wzajemne pretensje, które w czasie kolejnych dni wyjdą na jaw. Pewnego razu podczas jednej z mocno zakrapianych imprez ktoś kogoś prawie topi. Wywiązuje się kłótnia, podczas której otwierają się dawne rany. Następnego dnia znika córka jednej z par, piętnastoletnia Ada. Dosłownie rozpływa się w powietrzu. Pomimo poszukiwań nikomu nie udaje się jej odnaleźć. Rok później ojciec Ady wraca do Żmijowiska, by podjąć ostatnią próbę odnalezienia córki. Ale – jak się okazuje – nie wraca tam sam…

Panie wspólnie stwierdziły, że książka jest wciągającą i poruszającą powieścią o rozpadzie rodziny i przyjaźni, o destrukcyjnej sile uczuć, które niszczą powoli i podstępnie. Fabuła aż kipi od emocji, takich prawdziwych, trudnych i ludzkich. Nie jest klasycznym kryminałem, jest za to trzymającym w napięciu thrillerem psychologicznym z rozbudowanym wątkiem obyczajowym, mocno osadzonym w polskich realiach.

Książka Wojciecha Chmielarza jest jednym z ciekawszych polskich thrillerów. Z pewnością zadowoli każdego poszukującego mocnych wrażeń Czytelnika, dzięki skomplikowanej, tajemniczej fabule oraz niespodziewanych zwrotach akcji.  Chętnych do wypożyczenia „Żmijowiska” zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych.

“Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *