NOWY TOMYŚL: Rodzinnie w Bibli(o)grodzie     

       15 września 2023 r. moc atrakcji w Bibli(o)grodzie zapewniła Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu, przy ogromnym wsparciu Partnerów: Lokalnej Grupy Działania KOLD Nadleśnictwa Bolewice, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu oraz Nowotomyskiego Stowarzyszeniem Diabetyków.

Porządku, podczas wydarzenia pilnował sierżant Pyrek, który wzbudził wśród najmłodszych ogromne zainteresowanie i radość. Dzieci z niecierpliwością czekały na pokaz wesołej iluzji w wykonaniu zaproszonego Iluzjonisty p. Armanda Górnego z Danimatoring, który od dziecka czuł, że świat skrywa w sobie więcej niż nam się wydaje. Obecnie dzieli się swoją pasją z innymi osobami, dając im przy tym radość, uśmiech i poczucie, że wszystko jest możliwe.

Młodzież z Pogotowia Informatycznego, poprowadziła warsztaty kodowania z robotami Photon, wolontariuszki przygotowały stoisko z tatuażami, nasza biblioentuzjastka- p. Agata tworzyła prawdziwe dzieła sztuki na twarzach dzieci.

O różnorodność atrakcji zadbały same bibliotekarki, które przygotowały: warsztaty rękodzieła z możliwością wykonania dekoracji wiklinowo-wełnianej , rodzinne zajęcia malowania kamieni, strefę gier planszowych i baniek mydlanych.

Nie zabrakło w tym dniu stoiska z darmowym badaniem poziomu cukru we krwi i ciśnienia. O coś pysznego „na ząb” zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Paproci.

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz charytatywny dla Franka, podopiecznego fundacji siepomaga.pl.

Piknikowe okoliczności stworzyły doskonałą okazję do wyróżnienia małych czytelników objętych ogólnopolskim programem „Mała książka – wielki człowiek”. Za uzbieranie kompletu naklejek potwierdzających czytelniczą aktywność, dzieci zostały zaproszone na scenę, by odebrać serdeczne gratulacje i dyplom. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Sophie Brychcy, Marcelina Dolecka, Leon Wolny, Blanka i Marcel łodyga, Stanisław Loba, Krystyna Płóciennik, Wiktor Fliegier, Weronika Wuttke, Aleksander Wojnowski, Magdalena Malke. 

Wydarzenie odbyło się, dzięki wsparciu programu Lokalne Partnerstwa PAFW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *