NOWY TOMYŚL: Powstaje nowa przestrzeń kulturalna miasta – Bibli(o)gród

Plenerowy system wystawienniczy, bookcrossing, altanka, miejsce wymiany roślin, mural – to tylko niektóre z pomysłów Partnerstwa, które uczynią z Bibli(o)grodu powstającego przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu nową przestrzenią kulturalną miasta.

Obecnie, na terenie za biblioteką, trwają prace budowlano-ziemne, które obejmują: przebudowę istniejącego pomieszczenia gospodarczego na altankę, naprawę istniejącego ogrodzenia i odnowienie furtki wejściowej, demontaż starego chodnika i położenie kostki brukowej pozyskanej z rozbiórki.

Przypomnijmy, że nowotomyska biblioteka, w partnerstwie z Ośrodkiem Działaj Lokalnie KOLD i Szkołą Podstawową nr 3 im. F. Szołdrskiego,  pozyskała środki na realizację projektu pn. „Bibli(o)gród”, który został zgłoszony do programu „Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności”. Grant w wysokości 80 tysięcy złotych,przeznaczony zostanie na adaptację terenu za biblioteką i Muszlą Koncertową.

Projekt ten na zlecenie Biblioteki – lidera Grupy Inicjatywnej,wykonuje Ewa Łodyga, projektantka od lat współpracująca z nowotomyską książnicą.

Niezwykle istotne dla społecznego znaczenia przedsięwzięcia jest współdziałanie w ramach partnerstw z instytucjami w naszym mieście, m.in. Urzędem Miejskim i Parkiem Miejskim. Taka współpraca i wkład zasobów to wzorowy przykład wysokiego kapitału społecznego.

Z ramienia biblioteki projekt koordynują: Róża Mleczak i Małgorzata Kaczmarek.

NOWY TOMYŚL: O drzewie, które „odmieniło” ulicę.

One thought on “NOWY TOMYŚL: Powstaje nowa przestrzeń kulturalna miasta – Bibli(o)gród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *