NOWY TOMYŚL: Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

W sobotę, 13 maja 2023 roku, na terenie Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Nowym Tomyślu, odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, zorganizowane przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu, Starostę Powiatu Nowotomyskiego oraz Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP. Uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i nominacji na wyższy stopień służbowy, dla zasłużonych funkcjonariuszy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą Polową, odprawioną przez ks. Proboszcza Krzysztofa Ratajczaka w siedzibie Szkoły, z udziałem pocztów sztandarowych. Po części religijnej dalsze obchody odbyły się na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu.  Meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości złożył bryg. Grzegorzowi Lewiczowi przedstawicielowi Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Dowódca uroczystości st. kpt. Damian Żukrowski. Po przeglądzie pododdziałów i podniesieniu flagi państwowej oraz odegraniu Hymnu Państwowego, wszystkich przybyłych gości przywitał Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu, st. kpt. Jakub Kłosowski.

 

Z okazji Dnia Strażaka, za wykazanie wyjątkowej ofiarności podczas działań ratowniczo  gaśniczych oraz działań na rzecz ochrony przeciwpożarowej, Minister Spraw Wewnętrznych
i Administracji, Postanowieniem nr 35/OP/2022 z dnia 17 listopada 2022r. odznaczył Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej

– st. kpt. Damiana Żukrowskiego.

Za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo-gaśniczych, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Dyplomem Komendanta Głównego wyróżnił:

– st. ogn. Przemysława Kleszkę.

Za wzorową realizację obowiązków służbowych oraz wyjątkowe zaangażowanie
w służbie, awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali:
– stopień starszego aspiranta – asp. Leszek Sarnowski,
– stopień starszego ogniomistrza – ogn. Szymon Wiącek,
– stopień młodszego ogniomistrza – st. sekc. Marek Dorywała,
– stopień starszego sekcyjnego  – sekc. Kamil Rogozinski,
– stopień starszego strażaka – str. Szymon Matula.

W uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju i umacniania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Uchwałą nr 9/4/2022 Prezydium Zarządu Głównego  ZOSP RP, z dnia 16.12.2022 r.  Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza odznaczeni zostali:

– druh Tomasz Kąkolewski,
– druh Jeremiasz Cichy

Za wzorową postawę i ofiarność podczas służby, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Uchwałą  nr 45/11/2023 z dnia 18.04.2023 odznaczeni zostali:

Złotym  Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa:
– dh Jarosław Bock,
– dh Łukasz Dembiński.

Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa:
–  dh Rafał Chojnacki,
– dh Jacek Kamiński,
– dh Rafał Kluj,
– dh Błażej Wajman.

Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa:
– dh Jakub Straburzyński,
– dh Marcin Wnuk.

Za wyjątkowe zasługi na rzecz powiatu nowotomyskiego Uchwałami z dnia 26 kwietnia 2023r. Rady Powiatu Nowotomyskiego Tytułem Zasłużony dla Powiatu Nowotomyskiego odznaczeni zostali:

-dh Piotr Zerbe,
-dh Adam Rucioch.

Gratulujemy wszystkim awansowanym, odznaczonym, nagrodzonym oraz pozostałym pełniącym na co dzień służbę strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych  i Państwowej Straży Pożarnej za trud codziennej służby.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej niezmiernie ważnej dla naszej formacji uroczystości.

Opracowanie: st. kpt. Damian Żukrowski
Zdjęcie archiwalne : asp. Szymon Maciejewski  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *