NOWY TOMYŚL: Czytelnicze formy i przestrzenie w bibliotecznych wnętrzach

W Tygodniu Bibliotek, 8 maja, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu miał miejsce niezwykle energetyczny, radosny, łączący pokolenia podwójny wernisaż prac Ewy Łodygi oraz jej zdolnych uczniów – słuchaczy Miedzichowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z grupy bolewickiej, działającej przy bibliotece w Bolewicach.

Inspirujące „Czytelnicze formy i przestrzenie” były interpretowane na różnorakie sposoby, w zależności od wyobraźni i wrażliwości artystycznej zwiedzających.

W te charakterystyczne, symboliczne prace idealnie wkomponowały się bardzo klimatyczne piosenki w wykonaniu dwóch utalentowanych uczennic ZSnr1- Karoliny Ostrowskiej i Antoniny Zerek. Zdecydowanie warto zatrzymać się chwilę, pokontemplować i pokłonić przed wizjami mistrzyni oraz jej uczniów. Czasu na to jeszcze jest sporo, bo wystawa Ewy Łodygi będzie czynna do 25 maja, natomiast prace jej wspaniałych studentów można podziwiać w Galerii W PUNKT aż do 7 czerwca.

W związku z tym, że 8 maja świętowano Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, nie zabrakło również życzeń dla całego nowotomyskiego bibliotekarskiego grona, złożonych przez Burmistrza Nowego Tomyśla dra Włodzimierza Hibnera oraz wójta Miedzichowa dra Stanisława Piechotę.

Ewa Łodyga jest projektantką zajmującą się sztuką przestrzeni i malarstwem, absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu i poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Od lat współpracuje z nowotomyską biblioteką. Jest autorką lub współautorką projektów wnętrz  Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu, Gminnej Biblioteki Publicznej w Bolewicach i Biblioteki Publicznej w Pięczkowie. W ramach współpracy z Gminną Biblioteką w Miedzichowie i Bolewicach tworzy akcje malowania murali, prowadzi zajęcia z malarstwa i rysunku dla studentów Miedzichowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W ramach wspomnianego stypendium ministerialnego stworzyła formy przestrzenne „CZYTAM”, będące ozdobą ogrodu społecznego biblioteki w Bolewicach. Wg. jej projektu powstał  mural czytelniczy z Twarzą Marylin Monroe w Bolewicach, a także niepodległościowy mural z okazji rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Miedzichowie. Stworzyła projekt plastyczny ścian w hali sportowej SP3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Aktualnie głównie zajmuje się projektowaniem.

MiPBP w Nowym Tomyślu 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *