Dzieci z lokalnych szkół utworzyły cyfrę 237 z okazji tegorocznej rocznicy nadania praw miejskich Nowemu Tomyślowi

Choć oficjalne obchody 237 urodzin Nowego Tomyśla miały miejsce w kwietniu tego roku, we wtorek, 9 maja, blisko 500 dzieci z lokalnych szkół podstawowych, zebrało się na nowotomyskim Stadionie Miejskim, by wziąć udział w wyjątkowym, urodzinowym projekcie zorganizowanym przez Włodzimierza Hibnera – Burmistrza Nowego Tomyśla oraz OSiR w Nowym Tomyślu. Realizacja pomysłu została przełożona ze względu na niedogodności pogodowe, które miały miejsce w trakcie trwania obchodów i tuż po nim.

W projekcie brały udział dzieci z klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

Zadaniem zgromadzonych uczniów było ustawienie się w kształt cyfry 237 oraz otaczający ją okrąg, symbolizujące rocznicę nadania praw miejskich Nowemu Tomyślowi. Z początku zadanie mogło wydawać się trudne, jednak przy wsparciu Grażyny Pogonowskiej – zastępczyni Burmistrza Nowego Tomyśla oraz Tomasza Radwana – menadżera sportu w OSiR, którzy pomagali dzieciom w sprawnej organizacji działań, te poradziły sobie bezproblemowo.

Tak aktywny udział dzieci w projekcie ucieszył nie tylko organizatorów, ale również samych małych uczestników. Nie zabrakło więc wesołych, dziecięcych śpiewów i tańców w rytm puszczanej muzyki.

Efekty zamieszczamy w zdjęciach poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *