MIEDZICHOWO: „4 pory roku z Fundacją Orlen”

Gminna Biblioteka Publiczna w Miedzichowie od października ubiegłego roku realizuje projekt pn. „4 pory roku z Fundacją Orlen”, na który otrzymała grant z programu Moje miejsce na Ziemi dofinansowany ze środków Fundacji ORLEN w wysokości 15.000 zł.

Projekt skierowany jest do mieszkańców gminy Miedzichowo, szczególnie wsi Miedzichowo i skupionych wokół niej miejscowości. Ma za zadanie edukować mieszkańców w każdym wieku, dlatego skupia się na cyklu warsztatów i zajęć plenerowych o charakterze międzypokoleniowym. Zaplanowane zostały wydarzenia dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym dla ich opiekunów, osób 30+, również seniorów 60+.

MIEDZICHOWO: Zapowiedzi wydarzeń z Gminnej Biblioteki Publicznej

W ramach projektu, w ciągu 9 miesięcy, przeprowadzimy uczestników przez cztery pory roku, pokazując, że bycie eko jest dobre i ważne. Na spotkaniach promujemy zachowania proekoligiczne.

Za nami JESIEŃ i warsztat z tworzenia jesiennych wianków z darów jesieni, warsztat własnoręcznie wykonanych świec sojowych oraz zajęcia z recyklingowego rękodzieła, szycie przytulanek ze skarpet – recykling domowy. Eko poczytajki, czyli spotkania czytelniczo-plastyczne obywają się w filii biblioteki w Bolewicach. Biorą w nich udział dzieci wraz z  opiekunami.

ZIMĄ zaprosiliśmy mieszkańców Miedzichowa na wspólne kolędowanie i tworzenie wianków adwentowych. Dzieci w filii w Bolewicach wzięły udział w mikołajkowych ekowarsztatach, oraz spróbowały swoich sił w samodzielnym wykonaniu grafik. Zwieńczeniem projektu będzie Ekoogród przy budynku biblioteki w Miedzichowie, w którym ruszyły pierwsze prace.

Warto śledzić kolejne wydarzenia realizowane w ramach projektu. Do końca czerwca zaplanowano wiele ciekawych inicjatyw podnoszących świadomość na temat ekologii i zrównoważonego rozwoju.

 Miejscem realizacji projektu jest Gmina Miedzichowo.

 

Edyta Ćwiek – prowadzi warsztaty w Eko sztuki

Urodzona na Podlasiu, ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu w klasie tkanina artystyczna i Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu na wydziale Edukacji Artystycznej. Przez wiele lat współpracowała z Wydawnictwem Podsiedlik, Raniowski i Spółka (obecnie Wydawnictwo Papilon) i z Oficyną Wydawniczą G&P ilustrując książki dla dzieci i młodzieży. Nauczycielka plastyki w Społecznym Przedszkolu “Z mchu i paproci” w Poznaniu. Współpracowała z Miejską Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu przy organizacji konkursów i wystaw plastycznych oraz ilustrowaniu książek wydawanych przez WBPiCK. Swoje pasje do rękodzieła realizuje i prezentuje na IG pod kontem Badyle i spółka. Mama piątki dorosłych dzieci, babcia trójki wnucząt. Aktywnie uczestniczy w lokalnych działaniach na terenie gminy Miedzichowo, gdzie od dwóch lat mieszka.

Maria Konieczna  –  prowadzi Eko poczytajki

Pochodzi z Ceradza Dolnego, niewielkiej wsi niedaleko Tarnowa Podgórnego. Absolwentka administracji publicznej na WSPiA w Poznaniu. Od 12 lat mieszkanka Bolewic, żona i mama dwóch cudownych chłopców. Od 1,5 roku pracuje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miedzichowie. W filii biblioteki w Bolewicach prowadzi w każdy poniedziałek zajęcia dla dzieci pt. „Poczytajki”, na których czyta dzieciom bajki oraz wykonuje z nimi prace plastyczne. Bibliotekarka w ramach współpracy z Przedszkolem Tęczowa Kraina z Bolewic odwiedza przedszkolaków czytając im literaturę dziecięcą. Wspólnie zrealizowali projekt „Czytamy Alberta” Wydawnictwa Zakamarki.

Anna Plewa – koordynator projektu

Pochodzi z Bolewic, ukończyła kulturoznawstwo na UAM w Poznaniu oraz podyplomowe studia w zakresie informacji naukowej, elektronicznej i bibliotekarstwa. W zawodzie bibliotekarza pracuje od 20 lat , swoje pierwsze kroki w bibliotekarstwie stawiała na stanowisku instruktora kulturalnego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu. Obecnie jest dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedzichowie. Animatorka wielu wydarzeń kulturowych i działań edukacyjnych na terenie gminy Miedzichowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *