Gmina Nowy Tomyśl wśród beneficjentów dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

W piątek, 14 lipca br.,ogłoszono wyniki naboru do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W tym roku 4 808 projektów z całego kraju otrzymało łącznie 2,5 mld zł dofinansowania.

Wnioskodawcy mogli starać się o wsparcie w jednej z trzech kategorii: do 150 tys. zł, do 500 tys. zł lub do 3,5 mln. Dofinansowanie mogło wynieść maksymalnie 98 proc. wartości inwestycji.

Wśród beneficjentów programu znalazła się też Gmina Nowy Tomyśl, otrzymując dofinansowanie w wysokości 1 mln zł na następujące zadania:

  1. Remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Kościuszki w Nowym Tomyślu – 252 840 tys. zł
  2. Remont kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu – 255 tys. zł
  3. Remont dzwonnicy przy kościele pw. św. Michała Archanioła w Wytomyślu – 242 160 tys. zł
  4. Remont dachu kościoła parafialnego w Bukowcu 250 tys. zł

W związku z otrzymanym dofinansowaniem, 21 lipca br., Nowy Tomyśl odwiedził Marcin Porzucek – poseł na Sejm RP, który spotkał się z Włodzimierzem Hibnerem – Burmistrzem Nowego Tomyśla, by wspólnie zobaczyć, jak postępują prace przy budowie hali sportowej w Borui Kościelnej – jednej z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Obecna była również Magdalena Murawska – wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej.

Poseł miał okazję zobaczyć także jeden z budynków, który objęty został dofinansowaniem i już niedługo zostanie wyremontowany, a dokładniej – budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Kościuszki w Nowym Tomyślu. Oprowadziła po nim Zofia Matuszczak – prezes Przedsiębiorstwa Usługowego Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *