Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Sękowie

Każdego roku, w całej Europie, obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który przypada na 5 maja. Na terenie świetlicy wiejskiej w Sękowie, obchody tego wyjątkowego dnia odbyły się nieco później – we wtorek, 17 maja br.

Z tej okazji na miejscu pojawili się przedstawiciele lokalnych władz oraz stowarzyszeń, w tym Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla oraz Andrzej Wilkoński – Starosta Nowotomyski, którzy oficjalnie powitali wszystkich uczestników wydarzenia oraz złożyli serdecznie życzenia osobom, które mierzą się z niepełnosprawnością.

Po życzeniach i wręczeniu prezentów, miała miejsce – specjalnie przygotowana na tę okazję – część artystyczna, wykonana przez najmłodsze dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli, m.in. z Nowego Tomyśla oraz Glinna.

Wspólne obchody miały na celu nie tylko okazanie wsparcia dla osób niepełnosprawnych, ale również uświadomienie społeczeństwu, że pomimo pewnych ograniczeń wszyscy jesteśmy równi
i możemy dzielić takie same pasje. Wydarzenie odbyło się zatem pod hasłami: tolerancja, akceptacja, zrozumienie, szacunek oraz godność.

One thought on “Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Sękowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *