Dream Team Nowy Tomyśl Mistrzem Wielkopolski 2023

Po blisko 8-miesięcznej batalii zakończyła się rywalizacja w Wielkopolskiej Lidze Młodziczek Młodszych U12K dziewcząt rocznika 2011 i młodszych.

W piątek, 2 czerwca, odbył się ostatni mecz w sezonie, który wygrały zawodniczki Dream Team Nowy Tomyśl, tym samym stając się Mistrzyniami Wielkopolski 2023 roku.

Do rywalizacji przystąpiło 18 klubów. Gra prowadzona była w dwóch dywizjach A (mistrzowska o miejsca 1-10) i B (o miejsca dalsze).

Choć sezon rozpoczął się dla dziewcząt porażką z Muks Poznań 55:61, w meczu rewanżowym odrobiły straty, kończąc z wynikiem 78:53. W pozostałych meczach nowotomyski Dream Team stawał na podium i z bilansem 13:1 wygrał trzeci raz z rzędu ligę wojewódzką.

Należy wspomnieć także, że dziewczyny w celu zdobycia doświadczenia, dodatkowo brały również udział w kategorii starszej U13K. Pojawiły się na pięciu ogólnopolskich turniejach w Bydgoszczy, Kołobrzegu, Nowym Tomyślu, Brzegu i Sierakowie.

O pierwsze miejsce walczyły: Iga Konieczna, Hanna Bielawa, Zuzanna Nowicka, Zuzanna Walda, Alicja Lotka, Marcelina Jakubowska, Antonina Starosta, Dagmara Stieler, Joanna Woga, Mia Judek, Nadia Wojtaszek, Barbara Ambrozik, Martyna Menet oraz Julia Schulz.

Projekt dofinansowany jest z Rządowego Programu Klub, dotacji Gminy Nowy Tomyśl oraz Powiatu Nowotomyskiego w ramach realizacji zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Sponsorami byli: MIK PIOSIK, WELDING SERVICE Sp.K, Euromaster Wulkan-Serwis, Partnerskie Kluby Biznesu Wielkopolska oraz fundacja ESPA.

/nowytomysl.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *