BOLEWICE:  Wernisaż prac Pauliny Chudej.

W piętek, 6 października, w naszej bibliotece filii w Bolewicach, odbył się wernisaż prac mieszkanki naszej gminy Pauliny Chudej.

Gości w imieniu dyrektorki biblioteki – Anny Plewy, powitała bibliotekarka Maria Konieczna, mieli oni okazję zobaczyć obrazy oraz szkice, młodej artystki Pauliny Chudej. Jej prace to niezwykłe obrazy o sile wyrazu.

Paulina uwielbia oddawać się swojej pasji, tworzy, maluje i szkicuje. My zaprezentowaliśmy jej prace w naszej bibliotece po raz pierwszy, natomiast swój debiut Paulina miała w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Lwówek, a ostatnia odbyła się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu.

Paulina, obecnie uczy się w Zespole Szkól nr 1 w Nowym Tomyślu, jest uczennicą licealnej klasy humanistycznej. Jest absolwentką Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach. Przez nauczycieli i kolegów została zapamiętana jako miła i sympatyczna dziewczyna, zawsze gotowa do pomocy.

A co powiedziała sama o sobie artystka zapytana o zainteresowania i twórczość? „Interesuję się kinematografią, książkami i oczywiście szeroko pojętą sztuką. Działam również jako harcerz w 10 Drużynie Harcerskiej Czarne Stopy w Bolewicach. Rysowaniem interesuje się od blisko 8 lat i stale staram się rozwijać i dążyć do perfekcji. Techniki, które wykorzystuję, to przede wszystkim ołówek i farby akrylowe, ale staram się nie ograniczać i wypróbowywać różne techniki. Największą przyjemność sprawia mi tworzenie portretów, ale to nie jedyne tematy moich prac. Mam zamiar dalej iść w tą stronę i związać ze sztuką moją przyszłość i stale się rozwijać”.

Miłe chwile spędzone na wernisażu uprzyjemniła nam koleżanka Pauliny Antonina Zerek, która zaśpiewała dla gości.

GBP w Miedzichowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *