Wystawa „Dialog z Beksińskim, inspiracje twórczością Mistrza i nie tylko“ w nowotomyskiej bibliotece.

W Galerii na Piętrze Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu zaprezentowana została dość intrygująca wystawa artystyczna, łącząca malarstwo Marcina Muszalskiego i fotografie Piotra i Agnieszki Bozików. Wystawa nosi tytuł “Dialog z Beksińskim, inspiracje twórczością Mistrza i nie tylko“. Interpretacja i zrozumienie dzieł artysty, takiego jak Beksiński, nie jest łatwe ze względu na ich głęboką i często enigmatyczną naturę. Dlatego też artyści podchodzą do jego sztuki jako do źródła inspiracji. Pokazane prace są próbą interpretacji dzieł Zdzisława Beksińskiego oraz sztuki o podobnej wrażliwości, np. dzieł Grzegorza Gwiazdy. Zarówno obrazy, jak też fotografie cechuje pewna mroczność, surrealistyczna wizja oraz emocjonalna głębia. Dostrzec w nich można uczucia związane z niepokojem, lękiem, izolacją, czy emocjonalnym konfliktem. Ciemna kolorystyka, głębokie cienie i kontrasty dodatkowo podkreślają atmosferę tej złożonej opowieści o ludzkiej egzystencji.

Boziki – to dwoje fotografików po Jeleniogórskiej Szkole Fotografii, biorących udział w licznych plenerach fotograficznych. Tworzą na ogół fotografie kojarzące się z subtelnym aktem kobiecym. Jednak  fotografie prezentowane na wystawie są odmienne, to prace z pogranicza manipulacji graficznej. Swoje zdjęcia prezentowali już wielokrotnie na wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Łodzi, Wrocławiu, Żaganiu, czy Żarach.

Marcin Muszalski – rysownik, malarz, grafik komputerowy. Twórca wielu obrazów, ilustracji do ogólnopolskich czasopism, okładek książek oraz portretów. Tworzy przez całe życie. Aktualnie uczy rysunku i malarstwa w Centrum Edukacji i Animacji “Latawiec”. Brał udział w licznych wystawach prezentujących jego artystyczny dorobek w kraju i poza granicami.

Wystawa prezentowana wcześniej w Żagańskim Pałacu Kultury, w nowotomyskiej bibliotece gościć będzie  do 10 listopada. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *