Wizyta uczniów w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu!

W dniu 16.11.2023 r., uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu mieli niezwykłą okazję zagłębić się w tajniki pracy policji, podczas wizyty w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Podczas oprowadzania asp. szt. Anna Urbaniak dostarczyła im fascynujących doświadczeń i cennych informacji na temat różnych aspektów służby policyjnej.

Podczas wizyty grupa uczniów miała okazję zwiedzić strzelnicę, gdzie instruktor strzelań sierż. szt. Mariusz Majewski dzielił się swoją wiedzą na temat broni oraz procedur strzeleckich, jakie muszą przejść policjanci. Uczestnicy dowiedzieli się, jak istotne jest precyzyjne strzelanie!

Niezwykle pouczające było również spotkanie z dyżurnymi na stanowisku kierowania. Uczniowie zobaczyli, jak skomplikowane i odpowiedzialne jest zadanie koordynacji działań policji w trakcie różnorodnych sytuacji. Ta część wizyty pozwoliła zrozumieć, jak ważna jest skuteczna komunikacja i szybkie podejmowanie decyzji w środowisku pracy policjanta.

Spotkanie z asp. szt. Elżbietą Galas było kulminacyjnym punktem wizyty. Funkcjonariuszka omówiła wszystkie etapy rekrutacji do służby policjanta, rzucając światło na wymagania i wyzwania, jakie stawiane są przyszłym stróżom prawa. Jej inspirujące słowa z pewnością zaszczepiły w uczniach chęć do zgłębiania wiedzy na temat pracy w służbach mundurowych.

Cała wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu stanowiła znakomitą okazję do poznania realiów pracy policjanta oraz zdobycia wiedzy na temat trudnych, ale niezwykle ważnych aspektów służby dla społeczeństwa. Uczniowie opuścili komendę pełni wrażeń i z nowym, głębszym zrozumieniem roli policji w społeczeństwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *