Tłumy pszczelarzy na Forum Pszczelarskim w Sielinku! – „To miejsce spotkań i wymiany doświadczeń”

Wymiana doświadczeń, wykłady na temat wpływu zmian klimatu na karmienie pszczół, tradycyjny kiermasz pszczelarski oraz wręczenie medali i odznaczeń dla najbardziej zasłużonych pszczelarzy – tak wyglądało 29. Forum Pszczelarskie w Sielinku, które odbyło się w sobotę, 15 kwietnia. Forum było organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu.

– Co roku z przyjemnością pojawiam się na Forum Pszczelarskim. Jest to wydarzenie, na którym niezależnie od pogody, frekwencja zawsze jest wysoka i tak jest też w tym roku. Forum jest okazją do spotkań i wymiany doświadczeń, kuluarowych rozmów oraz zdobywania wiedzy, którą można następnie wykorzystać w swojej codziennej praktyce – mówił Maciej Szłykowicz, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, podczas uroczystości otwarcia Forum Pszczelarskiego.

Natomiast Stanisław Duszczak, sekretarz Polskiego Związku Pszczelarskiego, dodawał: – Jestem przekonany, że to Forum przełoży się na Państwa pracę w pasiekach.

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego nagrodzony!

Podczas Forum w Sielinku wręczone zostały między innymi Medale 100-lecia Polskiego Związku Pszczelarskiego, które otrzymały instytucje i osoby zaangażowane w rozwój i promocję pszczelarstwa. Wśród laureatów był również Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

– Dziękuję pszczelarzom za docenienie naszej pracy na rzecz pszczelarstwa. Jako WODR kładziemy nacisk również na tę dziedzinę rolnictwa – mówił Maciej Szłykowicz, odbierając nagrodę.

Ponadto, podczas forum wręczone zostały medale Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Poznaniu oraz srebrne i złote odznaki Polskiego Związku Pszczelarskiego. Nagrodzeni zostali również najlepsi pszczelarze w konkursie „Wzorowa Pasieka”.

Po części oficjalnej pszczelarze mogli wysłuchać wykładów prowadzonych przez profesora Jerzego Samborskiego z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, który omówił tematy związane z wychowem matek pszczelich, a także opowie o zależności zmian klimatycznych i karmieniu pszczół.

Pszczelarstwo na Krajowych Dniach Pola Sielinko 2023

Tegoroczne Forum Pszczelarskie w Sielinku było imprezą towarzyszącą Krajowym Dniom Pola Sielinko 2023, które już 3-5 czerwca odbędą się właśnie w Sielinku.

– Będzie to największe wydarzenie rolnicze w Polsce, na którym nie zabraknie tematyki pszczelarstwa. Dlatego nie wyobrażam sobie, żeby zabrakło Państwa, pszczelarzy, także na Krajowych Dniach Pola – mówił Maciej Szłykowicz, zastępca dyrektora WODR.

Krajowe Dni Pola to największe tego typu wydarzenie branżowe w Polsce, które jest odwiedzane przez dziesiątki tysięcy osób z całej Polski. Szczegółowe o tej imprezie można znaleźć na stronie internetowej Krajowych Dni Pola (www.dnipola2023.pl).

Na terenie wydarzenia powstanie specjalna Aleja Pszczelarska, na której odwiedzający będą mogli dowiedzieć się interesujących informacji na temat pszczelarstwa czy na żywo zobaczyć, jak wygląda profesjonalny sprzęt pszczelarski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *