Święto GITARY w Prywatnym Ognisku Muzycznym w Nowym Tomyślu.

W piątkowe popołudnie, 24 marca w sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, odbyło się niesamowite, muzyczne, gitarowe wydarzenie.
Na zaproszenie POM, przyjechali do Nowego Tomyśla wyjątkowi muzycy – Leszek Cichoński i Tomasz Grabowy, tworzący duet UNI – VIBE DUO.
Z Leszkiem Cichońskim społeczność ogniskowa spotykała się niejednokrotnie podczas gitarowego bicia Rekordu Guinnessa we Wrocławiu.

Tym razem, niesamowity doświadczony gitarzysta i wokalista blues- rockowy, kompozytor, aranżer
i organizator Thanks Jimi Festival, poprowadził pierwszą w tym roku Rekordową Rozgrzewkę z Uczniami Prywatnego Ogniska Muzycznego i nie tylko.

Warsztaty gitarowe z Leszkiem Cichońskim, to nie tylko duża dawka merytorycznej wiedzy, ale przede wszystkim ogromna pasja, którą zaraża gitarzystów na różnych poziomach zaawansowania.
Warsztaty były także REKORDOWĄ ROZGRZEWKĄ przed Gitarowym Rekordem Świata, ponieważ ćwiczone były utwory najczęściej wykonywane podczas majowej imprezy we Wrocławiu. Wspólnie wykonane „Hey Joe” Hendrixa z uczestnikami warsztatów to niezapomniane przeżycie i silna motywacja do muzycznych
i gitarowych odkryć.
Po warsztatach odbył się koncert mistrzów gitary UNI- VIBE DUO.
Leszek Cichoński i Tomasz Grabowy, tworzący ten wyjątkowy duet, to doświadczeni muzycy i pedagodzy. Tomasz Grabowy to czołowy polski basista jazzowy.
Duet w którym muzycy, chcą wykorzystać wszystkie podobieństwa łączące ich drogi kariery muzycznej i pedagogicznej, ale też wszystkie różnice dotychczas uprawianej muzyki. Cichoński do tej pory skłaniał się bardziej ku rockowi i bluesowi , a Grabowy ku muzyce jazzowej.
Połączenie tych bliskich i równocześnie dalekich doświadczeń dało duet eksplodujący energią i solówkowymi fajerwerkami.
Podczas koncertu mieliśmy okazję poobserwować umiejętności wspólnego grania i szukania nowych brzmień i rozwiązań w wydawałoby się już doskonale znanym repertuarze.
W trakcie koncertu duet zaprezentował szereg standardów muzyki rockowej, bluesowej i jazzowej w niebanalnych interpretacjach oraz kilka zupełnie nowych, napisanych specjalnie dla tego duetu wyjątkowych utworów.
Gitarowe Święto z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci.
Organizowanie takich wydarzeń i zapraszanie tak wybitych muzyków, jest dla nas ogromnym wyzwaniem, ale wszystko to, dla naszych Uczniów, Nauczycieli, społeczności nowotomyskiej i nie tylko.
Chcemy pokazać, przybliżyć różne style i zarazić pasją, przekazać wiedzę i umiejętności w sposób najbardziej przystępny.
Uczymy odbierania muzyki, słuchania, rozwijamy wrażliwość i muzyczne zainteresowania.

Gitary rozgrzane, Hey Joe wyćwiczone – jedziemy w maju bić kolejny gitarowy Rekord Guinnessa.
Dziękujemy za kawał dobrej muzyki, efektywne warsztaty i za przyjęcia zaproszenia Leszkowi Cichońskiemu i Tomkowi Grabowemu. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za zaangażowanie, muzyczne emocje i dużo dobrej muzyki.

Dziękujemy Piotrowi Mańka za rewelacyjną obsługę akustyczną i reportaż fotograficzny.
Dziękujemy Nowotomyskiemu Ośrodku Kultury z udostępnienie sali, a szczególnie Pani Dyrektor Beacie Baran. 
Z muzycznymi pozdrowieniami Uni VIBE ! – które symbolizują JEDNOCZĄCĄ VIBRACJĘ MUZYKI.

Prywatne Ognisko Muzyczne w Nowym Tomyślu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *