SENIOR TAXI w Gminie Nowy Tomyśl!

SENIOR TAXI

Bezpłatne usługi transportowe świadczone na rzecz osób mających trudności w samodzielnym poruszaniu się komunikacją publiczną. SENIOR TAXI może być wykorzystywany wyłącznie w sytuacjach związanych z dotarciem do placówek służby zdrowia, urzędów lub innych instytucji tego typu znajdujących się na terenie gminy Nowy Tomyśl. W szczególnych i uzasadnionych przypadkach mogą to być inne miejsca, które zostaną zaakceptowane przez sekretarza Gminy Nowy Tomyśl lub osobę przez niego wskazaną.

Dla kogo?

Projekt jest dedykowany osobom, które:

  • ukończyły 75 rok życia,
  • są zameldowane na terenie gminy Nowy Tomyśl,

w szczególności osoby mające trudności w samodzielnym poruszaniu się, samotne, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, które mają potrzebę tzw. transportu specjalistycznego (wózek inwalidzki), za wyjątkiem osób leżących.

Zasady korzystania

Przewozy odbywają się wyłącznie w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach 7.00-20.00.

Uczestnik Projektu SENIOR TAXI może skorzystać z bezpłatnego przejazdu dwa razy w miesiącu.

Jako jeden przejazd uznajemy podróż z punktu A do punktu B (w tym przypadku powrót uznawany jest jako kolejny przejazd).

Usługa SENIOR TAXI świadczona jest z/do miejsca zameldowania seniora.

Zgłoszenia potrzeby przejazdu może dokonać osobiście senior lub osoba przez niego upoważniona nie później niż na 2 dni robocze przed planowaną datą przejazdu telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu 665 551 973. Telefon jest dostępny tylko i wyłącznie w godzinach pracy urzędu.

Odwołanie lub zmianę planowanego terminu przejazdu należy zgłosić nie później niż do godz. 14:00 dnia poprzedzającego wyjazd na bezpośredni numer telefoniczny taksówki podany Seniorowi przy zgłoszeniu.       
Nieodwołanie zamówionego kursu skutkuje zablokowaniem wykonania usługi dla danego Seniora na okres dwóch miesięcy.

Taksówkarz może zaczekać na kurs powrotny jeżeli wizyta Seniora w danym miejscu nie przekroczy 20 minut lub po indywidualnym uzgodnieniu czasu postoju między Seniorem a taksówkarzem.

Projekt jest finansowany ze środków budżetowych Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu. Wykonawca usługi: Marek Gawron Taksówka Osobowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *