Rozbrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym! Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wytomyślu

Początek września zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, jest niezwykle ważnym momentem w roku. To właśnie wtedy, leniwe i słoneczne wakacje dobiegają końca, przychodzi natomiast czas pakowania książek, zeszytów i przyborów do plecaków.

W tym roku uczniowie mogli cieszyć się wakacjami kilka dni dłużej, a nowy rok szkolny zamiast 1 września, rozpoczął się w poniedziałek, 4 września.

Grażyna Pogonowska – zastępczyni Burmistrza Nowego Tomyśla, postanowiła odwiedzić Szkołę Podstawową im. Marii Kownackiej w Wytomyślu, by zobaczyć, jakie nastroje dopisują dzieciom podczas inauguracji nowego roku szkolnego. Uczniów powitała Daria Bąkowska – dyrektor szkoły.

Szkoła świętowała nie tylko początek roku szkolnego. Spotkanie było szansą na podsumowanie zmian, z których szkoła może cieszyć się od września.

W wyniku współpracy z sołectwem – szkole przekazane zostały dwie profesjonalne bramki do piłki nożnej, które już teraz można oglądać na szkolnym boisku. Tego dnia, Danuta Sobieraj – sołtys wsi Wytomyśl, podpisała oficjalny akt przekazania bramek.

Gośćmi inauguracji byli przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu – Włodzimierz Bogaczyk – dyrektor ośrodka oraz Marek Szykor – naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Ruchu Drogowego. W ramach współpracy z poznańskim WORD’em, szkoła wzbogaciła się o profesjonalny rowerowy tor przeszkód.

Na uroczystości obecna była również Ewelina Szofer-Pajchrowska – naczelnik Wydziału Turystyki i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu, która opowiedziała o wyjątkowym, najnowszym queście o Wytomyślu, pt. „Co Wytomyśl-icie – spacerkiem przez okolicę”.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *