NOWY TOMYŚL: „ZASADŹMY się w Bibli(o)grodzie”

Warsztaty w plenerze

Młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu przyjęła zaproszenie nowotomyskiej biblioteki do udziału w zorganizowanych warsztatach przyrodniczych pt. „ZASADŹMY się w Bibli(o)grodzie”. Zajęcia warsztatowe dla dwóch klas I i II poprowadził przyrodnik i biblioentuzjasta- Adam Rybarczyk.

Warsztaty mogły odbyć się również dzięki zawiązanemu Partnerstwu z Nowotomyskim Ośrodkiem Kultury, który wsparł bibliotekę w sprawnej organizacji zajęć dla młodzieży.

Młodzież w ramach działań w nowo powstającej przestrzeni do wypoczynku, wzięła aktywny udział w pracach związanych z odnawianiem różnego typu przedmiotów pozyskanych z recyklingu np. starej tablicy kredowej, czy też rowerów.

Celem projektu „Bibli(o)gród” jest stworzenie miejsca wypoczynku i przestrzeni do spotkań, nie tylko dla osób indywidualnych, ale również dla instytucji, stowarzyszeń i różnego rodzaju grup nieformalnych. To pierwszy tak duży projekt angażujący społeczność lokalną z Nowego Tomyśla, w tym głównie ludzi młodych.

Adresatami projektu są mieszkańcy gminy Nowy Tomyśl: młodzież, seniorzy, użytkownicy biblioteki i NOKu, uczniowie szkół, przedszkolaki, młode mamy z dziećmi, lokalni twórcy, rzemieślnicy i wszyscy, którzy będą chcieli skorzystać z nowej przestrzeni pn. Bibli(o)gród. Hasło przewodnie projektu brzmi: „Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki” Cyceron

Koordynatorki i autorki projektu z ramienia biblioteki: Róża Mleczak i Małgorzata Kaczmarek, informują: W ramach projektu stworzymy strefę relaksu, letnią czytelnię, punkt wymiany książek, punkt edukacji ekologicznej i plancrossingu, strefę zabaw i animacji oraz system wystawienniczy. Planujemy różnorodne działania promujące nowe miejsce spotkań: pikniki rodzinne, kiermasze, wystawy, warsztaty relaksacyjne dla seniorów, zajęcia z gimnastyki, warsztaty rękodzielnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *