NOWY TOMYŚL: Wspólne działania policjantów i uczniów klasy mundurowej ze Zbąszynia!

Uczniowie klasy mundurowej ze Zbąszynia wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu prowadzili na ulicach miasta wspólne działania. W ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej Na Drodze Patrz i Słuchaj rozdali tysiąc ulotek informacyjnych. Ludzie z uśmiechem reagowali na policyjno– młodzieżowe patrole. Młodzież nie może się doczekać kolejnych służb.

W piątek 17 marca br. policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego nowotomyskiej komendy wspólnie z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu dbali o bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w szczególności przez pieszych i rowerzystów. Uczniowie wspólnie z funkcjonariuszami zwracali uwagę na właściwe przechodzenie przez jezdnię oraz prawidłowy przejazd rowerem zarówno na oznakowanych, jak i nieoznakowanych przejazdach rowerowych.
W trakcie działań rozdanych zostało blisko tysiąc egzemplarzy materiałów profilaktycznych skierowanych do pieszych i rowerzystów.

Prowadzone działania były swoistego rodzaju praktyczną lekcją wymarzonego zawodu. Młodzież miała okazję skonfrontować zdobytą wiedzę teoretyczną z działaniami w praktyce, w bezpośrednim kontakcie z uczestnikami ruchu na ulicy. Licealiści oprócz zdobytego doświadczenia zyskali o wiele więcej, gdyż wykonali pracę na rzecz dobra innych i wspólnego bezpieczeństwa. Z pewnością to nie ostatnia taka akcja z udziałem uczniów klasy mundurowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *