NOWY TOMYŚL: VIII Gminna Olimpiada Języka Angielskiego “Best School of English 2023”

Dnia 9 maja br., w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej–Curie, odbyła się VIII Gminna Olimpiada Języka Angielskiego, w której szkoły rywalizowały o Puchar Dyrektora Szkoły oraz tytuł ,,Best School of English 2023’’. W tym roku do rywalizacji stanęło 6 szkół z gminy Nowy Tomyśl. Oprócz szkół z Nowego Tomyśla gościliśmy też reprezentacje z Borui Kościelnej, Sątop i Jastrzębska Starego.

Punktualnie o godzinie 9 uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań testowych, których celem było zweryfikowanie wiedzy z zakresu słownictwa, struktur gramatycznych, funkcji językowych, czytania oraz wiadomości kulturowych dotyczących krajów Wielkiej Brytanii. Po zakończeniu pracy z arkuszem testowym uczniowie mogli odpocząć, a opiekunowie wraz z koordynatorem Olimpiady przystąpili do sprawdzania prac.

Wszyscy uczestnicy osiągnęli wysokie wyniki w swoich kategoriach wiekowych oraz w klasyfikacji drużynowej szkół, jednak ostatecznie zwycięstwo wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2. Tuż za nimi znaleźli się uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Borui Kościelnej, a  na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 3 z nowego Tomyśla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *