NOWY TOMYŚL: UKS „HONOR” ZAPRASZA na spotkanie Bożonarodzeniowe z mieszkańcami

Spotkanie Bożonarodzeniowe z mieszkańcami

W związku z nadchodzącym okresem Bożonarodzeniowym Uczniowski Klub Sportowy „HONOR” we współpracy z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Nowym Tomyślu zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie, które odbędzie się na Placu Niepodległości w Nowym Tomyślu w dniu 22 grudnia w godzinach 16.00-18.00 oraz na Rynku w Wolsztynie w dniu 20 grudnia w godzinach 16.00-18.00. Będzie to dla nas wyjątkowa okazja by podzielić się z Państwem opłatkiem jak również złożyć życzenia na nadchodzący 2023 rok.
Korzystając z okazji zaprezentujemy Państwu działalność naszego Stowarzyszenia oraz sekcji Proobronnej, opowiemy jak zostać żołnierzem Wojska Polskiego, jakie są z tego tytułu korzyści jak wygląda nabór, szkolenie, jak również odpowiemy na Państwa pytania oraz przekażemy więcej informacji o programie „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.
Osoby nas odwiedzające otrzymają także poczęstunek w postaci barszczu z uszkami ufundowanego przez sponsorów.

Uczniowski Klub Sportowy HONOR jest organizacją non-profit realizującą szereg działań na rzecz obronności państwa oraz wychowania patriotycznego zarówno młodzieży jak i osób dorosłych. Od roku 2020 organizuje różnego rodzaju szkolenia (strzeleckie oraz ogólnowojskowe) współfinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. Dzięki otrzymanym dotacjom na realizację zadań publicznych jego uczestnicy mogą wziąć udział w wyjątkowych szkoleniach czy tez kilkudniowych obozach w preferencyjnych cenach. Projekty te dedykowane są dla uczniów klas o profilu wojskowym, członków organizacji proobronnych, nauczycieli przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa czy też Edukacja Wojskowa, studentów szkół wyższych, członków  Legii Akademickiej, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej jak również lokalnej społeczności.

Dzięki porozumieniu zawiązanym w lipcu 2022 roku ze Średzkim Towarzystwem Strzeleckim im. Pierwszej Kompanii Średzkiej UKS HONOR stał się organizacją proobronną i oddziałem terenowym na rejony: Wolsztyn, Nowy Tomyśl, Grodzisk Wielkopolski, Leszno, Świebodzin, Sulechów, Zielona Góra, Nowa Sól, Wschowa. Sekcja Proobronna liczy obecnie ponad 120 osób i systematycznie się powiększa. W skład organizacji wchodzą zarówno kobiety jak i mężczyźni z lokalnej społeczności, młodzież klas szkół ponadpodstawych, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, Nauczyciele przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa oraz Edukacja Wojskowa.

Członkiem może zostać każdy, komu bliski jest patriotyzm, zamiłowanie do munduru, ma czas i chęci do osobistego rozwoju jak również pomocy innym gdyż organizacja aktywnie uczestniczy w wielu działaniach społecznych czy też wydarzeniach historycznych. Członkowie mogą także uczestniczyć w wielu kursach i szkoleniach organizowanych przez jednostki wojskowe na terenie całego kraju. Ponadto raz w miesiącu dla członków odbywają się zajęcia zdalne z zagadnień ogólnowojskowych a w okresie letnim również zajęcia praktyczne. Nie mamy ograniczeń wiekowych i jesteśmy otwarci na wszystkich. W naszej organizacji szanujemy historię i pielęgnujemy tradycję. Na pierwszym miejscu mamy w sercu Powstanie Wielkopolskie 1918 -1919.Bliskie są nam też ideały pozostałych powstań narodowych z XVIII i XIX wieku oraz inne tradycje oręża polskiego niezależnie od miejsca walki naszych rodaków. Celem członkostwa w sekcji proobronnej jest także przygotowanie młodych ludzi do służby w Siłach Zbrojnych RP. Nie zamykamy się natomiast tylko na wojsko gdyż mamy także wsparcie innych formacji mundurowych gdzie promujemy i zachęcamy do wstępowania w ich szeregi.

Dzięki naszej organizacji można poznać ciekawych ludzi, pobyć ze sobą w wyjątkowej atmosferze, a przy tym także zdobywać lub doskonalić swoje umiejętności z zagadnień istotnych z punktu obronności państwa.

Więcej o naszej działalności można znaleźć na stronie internetowej www.ukshonor.pl, profilu na portalu społecznościowym Facebook bądź telefonicznie pod nr 732-995-884.

fb: UKS HONOR
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *