NOWY TOMYŚL: SZKOLENIE NACZELNIKÓW OSP

W dniach 18-19 luty 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu odbyło się Szkolenie Naczelników Ochotniczych Straży Pożarnych. Szkolenie odbyło się w formie wideokonferencji i zostało przeprowadzone przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. Szkolenie rozpoczął Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Tomasz Grelak, który na wstępie przywitał wszystkich uczestników szkolenia oraz podkreślił jak ważną rolą w jednostkach OSP jest pełnienie funkcji Naczelnika i zadań z tym związanych.

W szkoleniu wzięło udział 26 druhów z terenu powiatu nowotomyskiego. Celem szkolenia było przygotowanie dowódców – członków OSP do pełnienia funkcji Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej z uwzględnieniem utrzymywania i zarządzania gotowością operacyjna jednostki OSP. Druhowie podczas szkolenia zapoznali się m.in. z tematami takimi jak:

– zakres odpowiedzialności i obowiązki naczelnika OSP,

– współdziałanie OSP z organami administracji publicznej i jednostkami PSP,

– bezpieczeństwo i higiena pracy/służby,

– organizacja szkoleń, ćwiczeń oraz zawodów sportowo – pożarniczych.

Po realizacji bloków tematycznych druhowie przystąpili do egzaminu, z wynikiem pozytywnym egzamin zaliczyli wszyscy uczestnicy szkolenia.

Wszystkim absolwentom gratulujemy życząc jednocześnie podejmowania samych prawidłowych decyzji.

 

 

Opracowanie: asp. Szymon Maciejewski
Zdjęcia: mł. asp. Michał Wnuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *