NOWY TOMYŚL: Przejście na zaopatrzenie emerytalne

Dnia 28 września 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne funkcjonariusza  Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Z mundurem strażaka po 35 latach pracy pożegnał się st. ogn. Paweł Lipiecki.

Swoją przygodę ze strażą pożarną rozpoczął w 1999 roku jako stażysta w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Nowym Tomyślu. W roku 2003 ukończył Kurs Kwalifikacyjny Podoficerów Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. W okresie pełnienia służby przeszedł kolejne stanowiska, aż do dowódcy zastępu. Pełniąc służbę i wykonując obowiązki na swoim stanowisku pracy zawsze wykazywał szczególne zaangażowanie, samodzielność oraz inicjatywę działania. Dzięki swojej postawie jako przełożony zawsze przedkładał dobro osób trzecich nad własne. Umiejętności które posiada dało się zauważyć podczas wszelkich prac gospodarczych i remontowych które odbywały się w życiu Komendy. Na pewno pozostanie w naszej pamięci jako wybitny fachowiec, człowiek uczynny i bardzo pomocny.

Za  swą  wzorową  i  sumienną  służbę  niejednokrotnie był wyróżniany i nagradzany m.in.

– Brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa

– Srebrnym Medalem za zasługi dla pożarnictwa

– Brązową Odznaką zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej

– Dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej

Szanowny Pawle na nowej drodze życzymy samych sukcesów i spełnienia planów, pamiętaj że drzwi Komendy Powiatowej zawsze są dla Ciebie otwarte!

Opracowanie: asp. Szymon Maciejewski
Zdjęcia: str. Jan Hildebrand

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *