NOWY TOMYŚL: Podpisanie umowy na realizację zadania pn. Umiem pływać

13 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu podpisana została umowa na realizację zadania publicznego pn. Umiem pływać.

W ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania w zakresie wspierania
i upowszechniania kultury fizycznej poprzez prowadzenie zajęć nauki pływania dla dzieci
z terenu gminy Nowy Tomyśl na 2023 rok, Gmina Nowy Tomyśl przyznała Fundacji na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu dotację w wysokości 70 000,00 zł.

Umowę na realizację zadania w imieniu Gminy Nowy Tomyśl podpisał Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, natomiast w imieniu Fundacji na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu umowę podpisali wiceprezesi zarządu Tomasz Wudarski i Tomasz Ber.

Zadanie pn. Umiem pływać realizowane będzie od kwietnia do końca 2023 roku. Programem nauki i doskonalenia pływania objęte zostanie około 350 dzieci z klas II i III szkół podstawowych z terenu gminy Nowy Tomyśl. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów pływania na pływali w Wolsztynie. Każde dziecko uczestniczące w projekcie odbędzie 20 godzinny kurs nauki pływania.

Na realizację zadania, oprócz środków z budżetu Gminy Nowy Tomyśl, fundacja pozyskała też dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *