NOWY TOMYŚL: Oficjalna inauguracja K@SSK 2023 i Majowych Mrozów w SP3

W czwartek, 21 kwietnia br., odbyła się oficjalna inauguracja tegorocznej Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych K@SSK 2023, która ponownie połączyła się z Majowymi Mrozami pod wspólnym hasłem: „Nasz cyfrowy świat. Społeczeństwo. Człowiek. Edukacja”. 

Podobnie jak w latach ubiegłych, wydarzenie organizowane jest w nowotomyskiej Szkole Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego, znanej z otwartości na coraz to nowsze możliwości kształcenia z użyciem innowacyjnych technologii.

Inaugurację poprowadził Dariusz Stachecki – gospodarz i Dyrektor SP3 w Nowym Tomyślu wraz z Justyną Suchecką – znaną dziennikarką edukacyjną. Oficjalnego otwarcia cyklu konferencji dokonał, obecny na wydarzeniu, Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla.

Pojawili się również: Andrzej Wilkoński – Starosta Nowotomyski, Tomasz Kulasa – Naczelnik Wydziału Innowacji i Technologii w Departamencie Podręczników, Programów i Innowacji MEM oraz Jakub Rutnicki – Poseł na Sejm RP oraz Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

W ramach tegorocznej edycji przygotowano nie tylko ciekawe wykłady, prowadzone przez ekspertów i miłośników technologii, ale również serię warsztatów, które mają na celu zwrócić uwagę uczestników na ogromne znaczenie technologii informacyjnej w unowocześnianiu współczesnych szkół.

Wydarzenie w nowotomyskim SP3 trwać będzie do soboty, 22 kwietnia, br.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *