NOWY TOMYŚL: Obchody Dnia Flagi na Placu Niepodległości

Obchody Dnia Flagi na Placu Niepodległości

Choć wielu Polakom pierwsze dni maja kojarzą się wyłącznie z majówką – słońcem, kiełbaską z grilla oraz możliwością wydłużenia sobie weekendu, nie można zapominać o naszych narodowych świętach, które wówczas się odbywają. Jednym z nich jest 2 maja, kiedy to obchodzimy Dzień Flagi.

Wówczas w oknach, na balkonach czy przy samochodach wywieszane są biało-czerwone flagi, a w całej Polsce organizowane są różnego rodzaju akcje oraz manifestacje patriotyczne.

Uroczystych obchodów nie zabrakło w Nowym Tomyślu, a dokładniej – na Placu Niepodległości, gdzie Nowotomyski Ośrodek Kultury zorganizował dla mieszkańców szereg atrakcji związanych z polską flagą i jej barwami.

O kreatywne spędzenie czasu dbali nie tylko organizatorzy, ale również nowotomyscy harcerze. Każdy chętny mógł własnoręcznie stworzyć flagę z wikliny czy biało-czerwone opaski oraz wiatraczki. Zgromadzeni mieszkańcy mogli dołączyć do symbolicznego malowania flagikredą. Jak się okazało, kredę w dłonie wzięły nie tylko dzieci, ale również ich rodzice oraz dziadkowie, co było świadectwem międzypokoleniowego zrozumienia oraz jedności.

Pierwsze 50 osób, które przyszły ze swoim drzewcem, otrzymało państwowe flagi. Natomiast Ci, nieposiadający własnego drzewca, mogli liczyć na biało-czerwone flagietki, rozdawane przez obecną na obchodach Grażynę Pogonowską – zastępczynię Burmistrza Nowego Tomyśla.

Na Dniu Flagi w Nowym Tomyślu pojawił się również Jakub Rutnicki – Poseł na Sejm RP oraz Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

O muzyczną oprawę zadbała Grupa Szopena z Grzegorzem Styczyńskim na czele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *