NOWY TOMYŚL: Nowy samochód gaśniczy w JRG

4 stycznia br. w godzinach wieczornych do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu dotarł nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Wartość zadania opiewa na kwotę 978.957,00 zł. Zakup sfinansowany został z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w kwocie 400.000,00 zł, dotacji z budżetu państwa w kwocie 428.957,00 zł oraz z dotacji Funduszu Wsparcia z Powiatem Nowotomyskim.

Samochód wykorzystywany będzie do działań gaśniczych oraz ratownictwa technicznego. Nowy GBA-Rt zastąpi dotychczas użytkowany, który w najbliższym czasie zostanie przekazany do jednostki ochotniczej straży pożarnej, gdzie dalej będzie służył społeczeństwu naszego powiatu.
Pojazd na podwoziu VOLVO FL 4×4 posiada silnik o mocy 285KM połączony z manualną skrzynią biegów. Wyposażony jest w zbiornik wodny o pojemności 2500 litrów i autopompę o wydajności 3000 litrów/min. Posiada również zamontowane na dachu działo wodno-pianowa DWP 16. Dodatkowo zainstalowano System Piany Sprężonej (CAFS – Compressed Air Foam System), który umożliwi skuteczniejsze podejmowanie działań gaśniczych.

Opracowanie: st. kpt. Damian Żukrowski, sekc. Adrian Rogozia
Zdjęcia: asp. Leszek Sarnowski
źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *