Nowy Tomyśl malarskim okiem  – Zakończenie Nowotomyskiego Międzynarodowego Pleneru Malarskiego i wernisaż stworzonych prac

W poniedziałek, 24 lipca br., w Nowotomyskim Ośrodku Kultury, można było podziwiać efekty kilkudniowych prac polskich oraz zagranicznych malarzy. Tego dnia, oficjalnie zakończono Nowotomyski Międzynarodowy Plener Malarski, a w holu NOK’u pojawiły się nadzwyczajne obrazy.

Tematyka była różnorodna. Część dzieł została stworzona specjalnie z myślą o Nowym Tomyślu i przedstawia budynki, które można zobaczyć w mieście, m.in. nowotomyski wiklinowy deptak, Miejską i Powiatową Bibliotekę w Nowym Tomyślu, wieżę ciśnień, samolot BIES w Parku Feliksa i oczywiście…Wiklinowy Kosz! Powstał także obraz, prezentujący panoramę miasta oraz wizerunek Feliksa Szołdrskiego – założyciela Nowego Tomyśla.

Komisarzem pleneru był znany nowotomyślanom artysta o pseudonimie „Zdzich”, czyli Zdzisław Połącarz. Wernisaż otworzyła Beata Baran – dyrektor Nowotomyskiego Ośrodka Kultury.

Wydarzenie było okazją do wymiany doświadczeń (nie tylko tych malarskich), atakże stania się szczęśliwym posiadaczem jednego z pięknych dzieł, które można było zakupić w trakcie trwania wernisażu.

Na oficjalnym zakończeniu pleneru był obecny Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla oraz Grażyna Pogonowska – zastępczyni burmistrza. Stworzone obrazy zwróciły uwagę włodarza miasta, który sam zakupił kilka sztuk do swojej kolekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *