NOWY TOMYŚL: Gimnastykujemy umysł w ramach projektu „Seniorzy w natarciu”.

Gimnastykujemy umysł!

Gimnastyka umysłu, to czynność potrzebna w każdym wieku, niezwykle ważna dla zachowania sprawności i dobrej pamięci na długie lata.

Zarówno ćwiczenia fizyczne, jak i umysłowe, pozwalają nam dłużej zachować dobrą kondycję. Treningi zmniejszają też ryzyko występowania chorób neurologicznych, a ćwiczenia umysłu pomagają walczyć z objawami demencji, choroby Alzheimera i Parkinsona.

Czytanie, uczenie się na pamięć, rozwiązywanie krzyżówek, poznawanie różnych dziedzin nauki i rozwijanie własnych zainteresowań, to między innymi to, czego potrzebujemy, żeby nasz umysł funkcjonował prawidłowo.

Dlatego, podczas spotkania z grupą Seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Nowym Tomyślu, zajęliśmy się właśnie takimi ćwiczeniami. Pisaliśmy opowiadania z kolejnych liter alfabetu, graliśmy w znane wszystkim „Państwa i Miasta”, dopisywaliśmy dalszy ciąg do różnych przysłów i rozwiązywaliśmy krzyżówki. 

Zabawa była świetna, dlatego po takim wysiłku, zregenerowaliśmy się małym, słodkim poczęstunkiem.

Spotkanie odbyło się w dniu 07.03.2023r., w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu, w ramach projektu „Seniorzy w natarciu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *